Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ev satılmasın diye dualar ediyorum'

Elektrik ve suyu yakın arkadaşından karşılayan Kambur Ailesi, komşusunun evini satışa çıkarmasıyla yıkıldı, "Yardım edin" dedi

Giriş Tarihi: 19.10.2013
İzmir Konak Gürçeşme Lale Mahallesi'nde oturan 43 yaşındaki 3 çocuk annesi Rahime Kambur 6 yıldır evine elektrik ve su bağlatabilmek için uğraşıyor. Evine elektrik ve su aboneliği alamayan Kambur, komşusu Cumhur Andık'ın (25) evinden kablo ile elektrik alırken, hortumla deposunu doldurarak su ihtiyacını karşılıyor. Bunun karşılığında komşusunun tüm elektrik ve su faturasını ödüyor. İki ay önce komşusu Andık, evini 50 bin liraya satılığa çıkarınca Kambur'un dünyası başına yıkıldı. Evi satın olacak kişinin elektrik ve su vermemesi durumunda ne yapacağını şaşıran talihsiz kadın, yetkililere seslenerek bu duruma bir önce çözüm bulunmasını istedi.

AFTAN YARARLANAMADI

Evin arsa tapusunun eşi Ömer Kambur'un (55) üzerine olduğunu ifade eden Rahime Kambur, "Arsamızın tapusu var fakat inşaat ruhsatı olmadığı için elektrik ve su bağlatamıyoruz. Buradaki evlerin hepsi bizimle aynı durumda fakat 8 yıl önce aftan yararlandıkları için elektrik ve su abonelikleri var. Biz buradaki arsayı 6 yıl önce satın aldık. Daha sonra evimizin inşaatına başladık. Bu nedenle o imar affından yararlanamadık. Eğer elektriksiz ve susuz kalırsak çocuklarım ve ailem çok mağdur olacağız. Arsamızın tapusu var. Konak Belediyesi'nden numaratajımız var. Tek sorun eletrik ve su olmaması" diye konuştu. Komşusunun evde tek başına yaşıdığını belirten Kambur, "Onun elektrik ve suyunu kullanıyorum. 2 ay önce evini satılığa çıkardı. Ev satılırsa yeni gelecek kişi bunu kabul etmeyebilir. Yetkililerden yardım istiyorum. Buradaki diğer evler de benim gibi aynı durumda fakat onların abonelikleri var. Komşumun evi satılmasın diye dua ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ev satılmasın diye dualar ediyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN