Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akut'un kalp timi 24 saat görevde

Gaziemir'de 1.5 yıl önce hizmete açılan Akut Kalp Damar Hastanesi, gösterdiği başarılı operasyonlarla ve teknolojisiyle adını duyurdu

Giriş Tarihi: 21.11.2013
İzmir'in Gaziemir ilçesinde 1.5 yıl önce kurulan Akut Kalp Damar Hastanesi, kalp sağlığıyla ilgili her türlü teşhis ve tedavide 24 saat hizmet veriyor. Aralıksız hizmet nöbetinde olan uzman ekipler, damar ve kalple ilgili her türlü rahatsızlıkta ileri ve çağdaş teknoloji ile müdahale ediyor. Akut Kalp Damar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Necmettin Yakut, Türkiye'nin seçkin kalp-damar kadrosunu bünyelerinde bulundurduklarını söyledi, "Teknoloji alanında da İzmir'e ilkleri getirdik ve hastalarımızın hizmetine sunduk" dedi.

KONSEY KARARIYLA EN DOĞRUSU
Hastaneye kendi özelliğinde dünyanın ilk angiografi cihazını Akut Kalp Damar Hastanesi'nde kurduklarını söyleyen Opr. Dr. Yakut, "Şimdiye kadar yurtdışından 30 kadar hekim bu cihaz için hastanemizde eğitim aldı. Bu cihazın özelliği işlem sürelerini çok kısaltması, daha net bir görüntü vermesi, vücudun tüm damarlarını aynı anda görüntülemesi ve müdahale edilmesidir" dedi. Çok tecrübeli, genç, dinamik kardiovasküler cerrah ve uzman kardiyologlarla 24 saat hizmet verdiklerini söyleyen Dr. Yakut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Açılmasının üzerinden çok zaman geçmemesine karşın, kalp timi adını verdiğimiz ekibimiz, 1.5 yılda 10 bin 800 poliklinik, 1104 angiografi ve 221 ameliyat gerçekleştirilmiştir. Hekimlerimiz bireysel değil, kalp timi şeklinde çalışıyor. Tüm işlemleri uzmanlardan oluşan bir konseyden geçirdikten sonra, hasta için en doğru kararı veriyoruz. Özel hastane olmamıza rağmen, geçmişte de yaptığımız gibi, bilimsel çalışmalara çok ağırlık veriyoruz."

DOĞANIN MUCİZELERİNDEN MODERN TIBBA DESTEK
Dünyada hızla yayılan hastalıkların başında gelen kalp damar tıkanıklığı, tansiyon, şeker, kolesterole karşı tıp dünyası da her geçen gün yeni bir ilaç ve tedavi yöntemi buluyor. Bir çok teşhis ve tedavide de hekimler üstün başarılar sağlıyor. Modern tıbbın yanında kullanılan ve bir çok ilacın da hammaddesini oluşturan bitkisel çözümler, ülkemizin alanında önde gelen bilim insanları tarafından da öneriliyor. Bilim insanları, bu kapsamda bazı ilaçların, özellikle de antibiyotiklerin bilinçsiz kullanılmasından doğan kötü sonuçları, insan vücuduna verdiği hasarları anlatıyorlar.

GÜNÜBİRLİK VE DOĞAL

Bu noktadan hareket eden İzmirli genç girişimci Birol Koç, "Mira Yağları" adı altında ürettiği doğal ürünlerin yağlarını alternatif tıbbın hizmetine sunduğunu söylüyor. Koç, başta doğal olarak yetişmiş çörek otu, Hindistan cevizi, kayısı çekirdeği, keten tohumu, susam, tatlı badem ve üzüm çekirdeğinin yağlarını sipariş üzerine çıkardığını söylüyor, "Günlük olarak sıktığımız bu yağları, özel ambalajlarda kullanıcılara ulaştırıyoruz. Bu ürünler tamamen doğal ve sadece ürünün özü, soğuk pres sistemi ile elde ediliyor. Soğuk pres yöntemi ile sıkılan yağlar, ısıl işlem görmediği için içindeki vitaminler, minareller ve etkin madddeler değerlerini koruyor. Yüksek kalitede ve özellikleri bozulmadan son kullanıcıya ulaşıyor" diyor. Koçmaksa Makina Sanayi'nin de kurucusu olan Birol Koç, ürünlerini Tarım Bakanlığı'nın onayından sonra piyasaya sürüldüğünü ve birçok hastalığın tedavisine yardımcı olduğunu da sözlerine ekliyor.

YURTDIŞINDAN GELENLER İÇİN SAĞLIK DURAĞI
Akut'un bir ihtisas hastanesi olması nedeniyle yurtdışından gelen hastalar için de bir sağlık durağı haline geldiğini söyleyen Dr. Yakut, 7 gün 24 saat boyunca her türlü damar müdahaleleri ile halka hizmet ettiklerini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akut'un kalp timi 24 saat görevde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN