Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğru adres İzmir

Alman işadamları Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı ziyaret etti. İki ülkenin işadamları, "Türkiye'de yatırım yapılacak en uygun kentin İzmir olduğu" ortak görüşünde birleşti

Giriş Tarihi: 15.5.2014
Almanya ve Türkiye arasında bölgesel ortaklıkların artmasını hedefleyen Nürnberg Türk-Alman İşadamları Derneği (TİAD), Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı (EBSO) ziyaret etti.

İLK SIRALARDA

EBSO Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, İzmir Kalkınma Ajansı ile Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin davetlisi olarak İzmir'e gelen Alman yatırımcıları, yatırıma davet etti. İzmir'in, Alman işadamlarının yatırım yapabileceği kentlerimiz arasında ilk sırada yer aldığını belirten Gökçüoğlu, "Her firmayı, her işadamını yatırıma davet ediyoruz" dedi. Konuk heyetin başkanı Türk-Alman İşadamları Derneği TİAD Başkanı Emre Hızlı ise, iş ve inceleme ziyareti için İstanbul yerine İzmir'i tercih ettiklerini belirtti, "Ortak yatırımlar için doğru adresi bulduğumuza inanıyorum" diye konuştu. İzmir'in sanayi kültürüne de dikkat çeken Gökçüoğlu, Almanya'da nüfusun yüzde 6.5'ini Türkler'in oluşturduğunu hatırlattı, sözlerini şöyle sürdürdü. "Bu rakamlar güçlü bir işbirliği için bize zemin hazırlıyor. Zaten şu an, 500 civarında Alman firması İzmir'de faaliyet gösteriyor. İzmir'de 9 üniversite var. Bu üniversitelerden mezun olan gençler, sanayinin ihtiyaç duyduğu kaliteli iş gücü teminine büyük katkı sağlıyor. Serbest bölgesi, organize sanayi bölgeleri ile İzmir, Türkiye'de yatırım yapılacak yegane önemli kentler arasında yer alıyor."

İNCELEME ZİYARETİ
Nürnberg Heyeti'ne başkanlık eden TİAD Başkanı Emre Hızlı ise iş ve inceleme ziyareti için İstanbul yerine özellikle İzmir'i tercih ettiklerini belirtti, "EBSO'dan çok etkilendik. Ortak yatırımlar için doğru adresi bulduğumuza inanıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğru adres İzmir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN