Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İçmeler'e gün doğdu

'Megapol Urla Evleri' projesinde termal suları arama ve işletme hakkını aldıklarını belirten Elif Sağlamer, "İçmeler, yeniden 'şifasıyla' tanınan bir bölge olacak" dedi

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Bir zamanlar Ege'nin en gözde turizm merkezi olan ancak uzun yıllar yatırım alamayan Urla İçmeler mevkii, yeni cazibe merkezi olma yolunda. Bölgede 'Megapol Urla Evleri' projesini gerçekleştiren Megapol Group, aynı zamanda yeni termal kuyuları işletmeye almaya başladı. Megapol Group Yönetim Kurulu Üyesi Elif Sağlamer, bölgenin termal potansiyelini değerlendirmek amacıyla alanda bir termal kuyu açtıklarını belirtti, önümüzdeki günlerde ise bir kuyu daha açacakları müjdesini verdi. Bölgede termal suları arama ve işletme hakkını aldıklarını vurgulayan Sağlamer, termal potansiyelin yeni kuyularla artacağına ve İçmeler'in yeniden 'şifalı sularıyla' tanınan bir bölge olacağına vurgu yaptı.

İKİNCİ KUYU DA AÇILACAK
Son yıllarda doğal kaynaklara dönmek, hastalıkları doğal yöntemlerle iyileştirmek tüm dünyada yükselen bir değer haline geldiğini belirten Sağlamer, "Bu nedenle söz konusu alanda yapımını sürdürdüğümüz Urla Evleri'ni, termal ve deniz konsepti ile bütünleştirdik. Aynı zamanda, Megapol Elektrik A.Ş. şirketimiz aracılığı ile bölgede termal suların (mineral içerikli sıcak sular) kullanma hakkını aldık, ilk kuyumuzu açtık, şimdi ikinci kuyuyu açıyoruz. Çıkan termal suyu Megapol Urla Evleri Projesi içerisinde yer alan havuzlarda değerlendirmeyi planlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçmeler'e gün doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN