Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu iki gün boyu Ege'de

İzmir, Manisa ve Denizli bu hafta sonunda Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu konuk edecek. Davutoğlu, partisinin ilk kongrelerinde vatandaşlara seslenecek ve çeşitli törenlere katılacak

Giriş Tarihi: 31.1.2015
Başbakan Davutoğlu iki gün boyu Ege'de
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin İzmir, Manisa ve Denizli il kongreleri dolayısıyla bu hafta sonunu Ege Bölgesi'nde geçirecek. İzmir'de kentin sorunları dosya halinde Başbakan'a iletilecek. İş dünyası da düzenlenecek toplantıda beklentilerini aktarma imkanı bulacak. Davutoğlu, ilk olarak bugün saat 11.00'de AK Parti İzmir İl Kongresi'ne katılacak. Kongrenin kusursuz geçmesei için gün boyu Halkapınar Spor Salonu'nda prova yapıldı ve hazırlıklar gözden geçirildi. Kongrenin ardından Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ile birlikte Konak Tünelleri'nde incelemede bulunması beklenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Manisa İl Kongresi'ne geçecek. Akşam saatlerinde tekrar İzmir'e dönecek olan Davutoğlu, Ege İhracatçı Birlikleri'nin (EİB) ödül törenine katılarak ihracat şampiyonlarına ödüllerini verecek. Davutoğlu, yarın ise AK Parti Denizli İl Kongresi'ne katılacak.

BAŞBAKANA ÖZEL ŞARKI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir kongresinde Anadolu Filarmoni Orkestrası solisti Lütfi Tuna'nın hazırladığı 2 parçayla karşılanacak. Parçalardan biri Tuna kongrede, 30 kişilik Anadolu Filarmoni Orkestrası ile sahne alacak. Kongrede partililer, mehter takımı ile coşacak. Ayrıca Orta Asya'dan itibaren Türk tarihinin anlatıldığı koreografi, dans grupları tarafından sergilenecek.

MANİSA HAZIRLANDI
AK Parti Manisa'da 5. Olağan Genel Kurulu'na hazır. Başbakan Davutoğlu'nun katılacağı genel kurul, Manisa Atatürk Spor Salonu'nda saat 14.00'te başlayacak. 17 ilçeden toplam 600 delegenin oy kullanacağı genel kurulda, avukat Zülfikar Gürcan tek aday olarak seçime katılacak. Genel kurul için hazırlıkların tamamlandığını belirten İl Başkanı Murat Baybatur, "Başbakanımızıve genel kurula katılacak tüm bakan ve milletvekillerimizi en iyi şekilde karşılayacağız" dedi. Bu arada genel kurula katılacak Başbakan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Bülent Arınç'ın geceyi Manisa'da geçireceği ve yarın saat 11.00'de Şehzadeler Belediyesi'ne devredilen tarihi bedestenin açılış törenine katılacağı açıklandı.

ŞAMPİYONLARA ÖDÜL
Ege Bölgesi'nin 2014 yılında gerçekleştirdiği 18.8 milyar dolarlık ihracata, 6 milyar dolarlık katkı sağlayan ihracat şampiyonları Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından ödüllendirilecek. Bu akşam Kaya Termal Oteli'nde düzenlenecek törende 54 firma, 57 ödülün sahibi olacak. İhracat şampiyonlarının ödüllerini Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci verecek. EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, 2004 yılından bu yana düzenledikleri İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni'ne ilk kez Başbakan katılacağı için heyecanlı ve gururlu olduklarını söyledi.

İLK KEZ DENİZLİ'DE
Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, yarın bakanlık ve başbakanlık döneminde ilk kez Denizli'ye gelecek. Davutoğlu, saat 14.00'de Hasan Güngör Spor Salonu'nda il kongresine katılarak partililere seslenecek. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Grup Başkanvekili Naci Bostancı da kongreye katılacak. Başbakan Davutoğlu, kongrenin ardından Denizli Valiliğini de ziyaret edecek. İş adamları ile bir araya gelecek olan Davutoğlu, akşam saatlerinde kentten ayrılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu iki gün boyu Ege'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN