Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevre diyenler Denizli'ye gelsin

Denizli'de meydanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 yılda orman varlığının 900 bin hektar artırıldığını ifade etti

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Çevre diyenler Denizli'ye gelsin
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, 975 milyon lira tutarındaki 41 kalem yatırım ve hizmetin, toplu açılışını resmen gerçekleştirdiklerini söyledi. Kalabalığın, "Dik dur, eğilme" sloganları üzerine Erdoğan, "Bundan şüpheniz, endişeniz var mı? Evelallah dik duracağız, dikleşmeyeceğiz" dedi. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü vesilesiyle Denizli'de oluşturulan 10 bin ağaçlık Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı'nın da hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve tüm ekibine bu incelikleri sebebiyle teşekkür etti. Valilik ziyareti sırasında, sembolik fidan dikimiyle yapacakları bu ormanın, şehre kazandırılmasını çok anlamlı bulduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Çevreden, yeşilden, ağaçtan bahsedenler, gelsinler Denizli'de oluşturduğumuz 10 bin ağaçlık bu ormanı görsünler. Ülkemizin ağaç varlığının 12 yılda, nasıl olup da 900 bin hektar arttığını incelesinler. Boş lafla, kuru gürültüyle çevrecilik yapılmaz. Taksim'de, Gezi Parkı'nda, '12 ağacın yeri değiştiriliyor' diye dünyayı ayağa kaldıranlar, ortalığı yakıp yıkanlar, diktiğimiz 3 milyar 250 milyon fidan ve ağacı dikmezler. Çünkü onların derdi ağaç değil ama bizim böyle bir derdimiz var."

FARKLI CUMHURBAŞKANI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılaan eserler arasında 180 derslikli lise, 112 derslikli ortaokul, 270 derslikli ilkokul, 20 derslikli anaokul, 416 öğrenci kapasiteli iki pansiyon, iki kapalı spor merkezi, bilim sanat merkezi, rehberlik araştırma merkezi ve uygulama atölyesi olduğunu söyledi. Erdoğan, çocukların ve gençlerin daha eğitimli, daha sağlıklı olması için bu yatırımları yaptıklarını belirtti. Orman ve Su İşleri Bakanlığının, 10 adet taşkın koruma projesi, 6 adet sulama kanalı, 4 adet yangınla mücadele tesisi, 8 adet meteoroloji gözlem tesisi, 8 adet bal ormanını bitirdiğini dile getiren Erdoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca da 4 adet kırsal kalkınma projesine destek sağlandığını, bu yatırım ve hizmetlerin açılışının da bugün gerçekleştirildiğini söyledi. Farklı bir cumhurbaşkanı olacağını, sürekli milletin içinde, çalışan, koşan, terleyen bir Cumhurbaşkanı olacağını söylediğini hatırlatan Erdoğan, Denizli'nin, 7 ayda ziyaret ettiği 14'üncü il olduğunu, bunun ayda 2 ili ziyaret ettiği anlamına geldiğini ifade etti.

ŞARTLAR ZOR OLSA DA...
Dünyadaki gelişmeler sebebiyle bugünkü şartların dünden daha zor olduğunu bildiklerini ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çevremizde yaşanan kimi hadiselerin bazılarını karamsarlığa sürüklediğini, ümitsizliğe sevkettiğini görüyoruz. Bakınız Denizli Müftüsü merhum Ahmet Hulusi Efendi, düşman İzmir'i işgal ettiğinde halkın karşısına çıkıp ne diyor biliyor musunuz: 'Silahımız olmayabilir, topsuz tüfeksiz de olsak sapan taşlarıyla düşmanın karşısına çıkacağız' Evet, siz mücadele etmek istiyorsanız, çalışmak istiyorsanız karşınızda durabilecek hiçbir engel, sizi bundan alıkoyabilecek hiçbir bahane yoktur. İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan yürek sinede yüktür." Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevre diyenler Denizli'ye gelsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN