Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'e veryansın

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama'da 1.5 km'lik çevre yolu projesini 15 aydır yapmadı. Kazaların arttığını belirten vatandaşlar, Başkan Kocaoğlu'nun yerel seçim öncesi verdiği sözü tutmasını istiyor

Büyükşehir'e veryansın
Bergama'nın Yenikent Mahallesi'ndeki vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 2014 yerel seçimler öncesinde söz verdiği çevre yolu projesinin bitirmesini istiyor. Diğer beldelere gidecek yem taşıyan kamyonların mahallelerinden çok hızlı geçtiğini belirten vatandaşlar, huzursuzluklarını dile getirdi. Mahalle sakinleri "Okullar 12 Haziran'da kapanacak. Çocuklar bisikletleriyle gezmek isteyecekler. Hızlı geçen kamyonlar ara sokaklardan aniden çıkan çocuklara çarpabilirler, her an bir kaza olabilir. Bu kazalarda da istenmedik ölümlere neden olabilir. Bu nedenden dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çevre yolu projesinin biran önce başlatarak bitirmesini talep ediyoruz" dedi. Dün mahalle içinden arka arkaya hızlı geçen kamyonları durduran vatandaşlar, kamyon şoförlerini mahalle içinden geçerken yavaş ve dikkatli geçmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

TRANSİT GEÇİŞ YAPILIYOR
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Yenikent Mahallesi'nin eski Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Beledisi Meclis Üyesi ve MHP Gurup Başkanvekili Fikret Çam, "Yenikent Belediyesi'nin imar planında yeri belli olan bir çevre yolu var. Mahallemiz içine hiç bir araç girmeden etraftaki köylere bağlantı yolu ile transit olarak geçiş yapıyor. Ama her ne hikmetse biz Aziz Kocaoğlu'ndan yerel seçimler öncesinde bize söz verdi. Ama o yolu yapmadı. Büyükşehir Belediyesi bu yola hiç el atmıyor ve bakıp duruyor. Ben bu yolu gerek Bergama Belediyesi'nde meclis toplantısında hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinde gündeme getirdim. Çalışmalarımız devam ediyor dediler. Ama 15 ay geçti biz halen bir çalışma göremedik" diye konuştu. Karayollarına da konuyu ilettiklerini belirten Çam, "Çevre yoluna göre biz oraya bir kavşak düzenlemesi yerleştirdik. Bu sıkıntıyı Bergama ve Büyükşehir Belediyeleri çözecek. Onlarla kontak kurmanız gerekir dediler. Ama buna bu gün hiç biri yanaşmıyor. Nasıl çözecekler bilmiyorum. İlla mahallede birkaç ölümlü kaza olmasını bekliyorlar. Zaten 2 ay içinde mahalle girişinde 3 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti. Canlar gidiyor burada kimse bir el atmıyor. 150-200 metre araçlar beldeye girmek ve çıkmak için tersten gidiyorlar. Bu 3 kişinin ölmesi onlar için herhalde yetmedi. Bu yolu yapmak için daha çok canların gitmesini mi bekliyorlar?" diye sitem etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'e veryansın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN