CHP İl başkanı fena yakalandı

Giriş Tarihi: 26.5.2015
CHP İl başkanı fena yakalandı

Meydanlarda AK Parti hükümetinin tarım politikasını eleştiren CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu'nun, aynı hükümetin sağladığı kredi imkanlarından yararlandığı ortaya çıktı

CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, her fırsatta hükümetin tarımı bitirdiğini, çiftçinin perişan olduğunu iddia ederek meydanlarda partisine oy toplamaya çalışırken hibe kredi aldığı tespit edildi. Propaganda konuşmalarında AK Parti'nin esnaf, sanatkar, çiftçi ve üreticiyi çaresiz bıraktığını önesüren CHP'li Başkan Çavuşoğlu'nun, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) 650 bin lira hibe kredi alarak kendisine bir çıkış kapısı bulduğu ortaya çıktı. Denizli'nin yerel Meydan Gazetesi haberi, "CHP İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu hibe krediyi eleştirdi, kendisi de hibe kredi aldı" başlığıyla duyurdu. AK Parti hükümetinin tarım ve ekonomik politikalarını her fırsatta sert dille eleştiren CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu'nun TDKD Denizli Koordinatörlüğü'nden Pamukkale İlçesi'ne bağlı Irlıganlı Mahallesi'ndeki Çavuşoğlu Aquapark adındaki işyeri için 650 bin TL'lik hibe krediden yararlandığına dikkat çekildi.

İŞYERİ İÇİN KULLANDI
Çavuşoğlu'nun aquaparkını yenilemek için hazırlattığı 850 bin TL'lik proje, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli Koordinatörlüğü tarafından incelendi ve proje uygun bulunarak 650 bin TL hibe kredi verilmesine uygun bulundu. Kredi 2 ay önce Çavuşoğlu'nun hesabına geçti. Hibe krediyle aquaparkta da yenileme çalışmaları yapılarak yaz sezonuna hazır hale getirildi. İşyerinde tadilat yapan Nuri Çavuşoğlu'nun bu krediyi kullanması, aynı zamanda CHP'lilerin, "TKDK, sadece AK Partililere hibe kredi veriyor" iddialarını da yalanlamış oldu.

HANİ ÇARE YOKTU?
Çavuşoğlu'nun genel seçimler öncesi CHP'li milletvekili adaylarına destek amacıyla yaptığı sert açıklamalarla dikkat çekiyordu. Ekonominin battığını, işletmecilerin ve üreticinin çaresiz, kırsal kesimde halkın yoksullaştığı iddialarıyla meydanlara çıkan Çavuşoğlu'nun, devletin şartları yerine getirenlerin yanında olduğunu da kendisi gösterdi. Çavuşoğlu'nun söyledikleriyle yaptıklarının çeliştiğini ortaya koyan haberin ulaştığı CHP'liler de, "Çok şaşkınız. Bugün Genel Başkan Kılıçdaroğlu Denizli'ye geliyor. Bu konuda yorum yapmak istemeyiz" görüşlerini ifade etti. Görüşü sorulan CHP Denizli İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu ise, "Şahsım adına kullanılmış bir kredi yok. Şua nda genel başkanımızın Denizli'ye gelişiyle ilgili çalışıyorum" diyerek ayrıntılı konuşmak istemedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP İl başkanı fena yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN