Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlerimizi yıktırmayız deyip CHP'yi bastılar

CHP'li Urla Belediyesi tarafından Kıyı Kanunu kapsamında kaçak olduğu gerekçesiyle evleri hakkında yıkım kararı verilen Balıklıova Mahallesi sakinleri, CHP İzmir İl Başkanlığı'nı işgal etti

Giriş Tarihi: 28.8.2015
Evlerimizi yıktırmayız deyip CHP'yi bastılar
Urla'daki Balıklıova Mahallesi sakinleri battaniyelerle CHP İzmir İl Başkanlığı'na girdi. Ellerinde pankartları ve üzerlerinde sloganların yer aldığı tişörtler giyerek parti binası önüne gelen, yaşlıların da aralarında bulunduğu Balıklıovalılar adına konuşan Yusuf Altun, 30 yıl önce muhtarlıktan sözleşmeyle kiraladıkları arazide yaptıkları evlerinden Kıyı Kanunu gerekçesiyle Urla Belediyesi Encümeni'nin aldığı yıkım kararıyla tahliye edilmek istendiklerini belirterek, yıkım kararıyla yıllardır burada yaşayan halkın sokakta kalacağını söyledi. Vatandaşlar, üzerinde 'Evini yıktırma, yuvanı terk etme' yazılı tişörtler giydi.

KILIÇDAROĞLU'NA GİDERİZ
Belediyenin kararına itiraz ettiklerini ve yasal sürecin devam ettiğini anlatan Altun, şunları söyledi: "CHP'li Belediye Başkanı Sayın Sibel Uyar, bu insanları evlerinden yuvalarından adeta sürgün edercesine 'evlerinizi yıkın ve toprağımı terk edin' demiştir. Hitler'e taş çıkartırcasına elektrikleri ve suları kestirmiştir. Bizler 30 yıldır kiraladığımız topraklar üzerinde yaptığımız sözleşmelerle evler yapıp, geleceğimizi burada inşa ettik. Gidecek başka yerimiz yok. Urla'da 7 binden fazla kaçak yapı, denizde villalar varken, bizim 74 hanemizle ilgili acele yıkım kararı verildi. Belediye evlerimizi yıkmamızı istiyor. Biz CHP'nin gerçek örgütüyüz ve halkız. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter bu soruna çözüm bulmalıdır. Yastık ve battaniyelerimizle birlikte geldik, sorun çözülene kadar parti il binasını işgal edeceğiz. Sorun çözülmezse de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin önüne gidip çadır kuracağız." Parti görevlileri vatandaşlar için toplantı salonunu tahsis ederken, su ve çay ikramında da bulundu. Yusuf Altun, İl Başkanı Bedri Serter ile de telefonla görüşerek eylemi devam ettirmede kararlı olduklarını söyledi. İl Başkanı Serter de işlerinin bitmesi halinde kendileriyle görüşeceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlerimizi yıktırmayız deyip CHP'yi bastılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN