Çöp dağı büyüyor Ödemiş'i duyan yok

Ödemiş'teki çöp transfer istasyonunda tehlike günden güne büyürken, Başkan Mahmut Badem, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin halk sağlığını tehdit eden bu konuda duyarsız tavrını sürdürdüğünü belirtti

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Çöp dağı büyüyor Ödemiş'i duyan yok
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem'in, çöp transfer istasyonunda oluşan çöp dağlarının ilçede büyük bir faciaya davetiye çıkardığını bizzat göstermesine rağmen durum yine değişmedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 aydır alınmadığı için çevre felaketinin kapıda olduğunu belirten Başkan Mahmut Badem, "18 aydır Ödemiş'in İller Bankası payından 21 milyon lira alan Büyükşehir nerede?" sorusuna cevap alamadığını söyledi. Söylenmesi gerekeni önceki gün söylediğini belirten Badem, "Ben felaketin boyutlarını gösterdim, kamuoyuyla paylaştım. Büyükşehir'den hala ses yok. Çare bulunmak zorunda, yoksa yasal hakkımızı almak için dava açarız" dedi.

ARAYAN SORAN OLMADI
Ödemiş'te Kurban Bayramı'ndan kalan hayvansal atıkların da çöp dağı arasında kalmasıyla hastalık ve çevre felaketi riski artıyor. Çöp rezaletini önlemek için İzmir Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü dün de harekete geçmedi. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, söylenmesi ve gösterilmesi gerekenleri önceki gün kamuoyuyla paylaştığını, konu üzerinde daha fazla yorum yapmak istemediğini söyledi. Badem, "Ödemiş'in Belediye Başkanı olarak beni Büyükşehir Belediyesi'nden arayan olmadı. Bunun üzerinde daha ne diyebilirim. Yarın da gelmezlerse bürokratlar hakkında görevi ihmalden suç duyurusunda bulunacağım" diye konuştu. Yeni yasayla ilçe belediyelerinin İller Bankası payından yüzde 30 Büyükşehir Belediyesi'ne, yüzde 10 da İZSU'ya kesiliyor. Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki hizmetler karşılığında 100 liranın 40 lirasını alıyor. Ödemiş ilçesinin bütçesinden 18 ayda 15 milyon 721 bin 831 lira, İZSU'ya 5 milyon 240 bin lira pay ödendi. Ödemiş'e hizmet edilsin diye İller Bankası'ndan Büyükşehir'e 21 milyon lira verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöp dağı büyüyor Ödemiş'i duyan yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN