Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adalet istiyoruz

Giriş Tarihi: 10.10.2015
Adalet istiyoruz

Ödemiş'teki muhtarlarla birlikte çöp dağına dönüşen çöp transfer istasyonunu inceleyen Belediye Başkanı Mahmut Badem, "Büyükşehir görevini yapmıyor. Adalet istiyoruz" dedi

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, ilçedeki 99 mahalle muhtarlarıyla çalışmaları ve ilçenin sorunlarını değerlendirmek üzere düzenlediği akşam yemeğinde çöp dağına dönüşen çöp transfer istasyonuna dikkat çekti ve "Adalet istiyoruz" dedi. Yemek öncesi mahalle muhtarlarıyla Atık Su Arıtma Tesisi'nin hemen yanında Kiraz'a çöp transferi için kurulan ancak çöplüğe dönüşen bölgede incelemeler yapan Başkan Badem, bugüne dek görev Büyükşehir'in olduğu halde çöpün transferi için çalıştıklarını, Büyükşehir'in gerekli adımları atmaması nedeniyle ortaya yürek acısı tabloların çıktığını söyledi.

SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR
İnceleme gezisinin ardından Ahrandı Belediye Restoran'da muhtarlarla bir araya gelen Başkan Mahmut Badem, "Ödemiş'ten Kiraz'a çöp transferinin sağlıklı şekilde yapılmamasından dolayı Arıtma Tesisi'nin yanında bizim asfalt plentinin olduğu bölgede gerçekten korkunç, halk sağlığını tehdit eden bir manzara ortaya çıktı. Kurban atıkları orada duruyor. Ödemiş Belediyesi iki kamyonla görevi olmadığı halde yapmaya çalışıyor. Büyükşehir Yasası bu görevi çöp deponiye taşımayı Büyükşehir Belediyesi'ne veriyor. 18 ayda biri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu için kişiye özel olmak üzere 5 kez yazı yazmamıza rağmen, bir diğeri de mart ayı meclisinde Sayın Kocaoğlu'nun Katı Atık Daire Başkanı'na mecliste talimat vermesine rağmen durum bu. Burada ciddi bir görev ihmali var. Ama önümüzdeki günlerde çözeceğiz. Biz kiralık kamyonlarla 6 ay kadar bu işi yaptık. 870 bin lira kamyon kirası ödedik. 12 aydır kendi aracımızla çekmeye çalışıyoruz. Biz adalet istiyoruz, biz her ilçeye nasıl davranılıyorsa öyle davranılmasını istiyoruz" dedi.

ÇÖP BEKLEMİYOR!
18 ayda İller Bankası'ndan Ödemiş'e yapılacak hizmetler için 21 milyon liranın Büyükşehir Belediyesi'ne aktarıldığını kaydeden Badem, "Bilmiyorum; köylerinizde, mahallelerinizde İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 milyon liralık yatırım yapıldı mı? Çöp transfer istasyonunda gördüğünüz manzaraların olmaması için bu paralar Büyükşehir'e veriliyor. Şunu anlarım; Ödemiş'te çok devasa tesis yapacaksınızdır, spor kompleksi yapacaksınızdır. Bunun için yıllar gerekir stratejik planınıza alırsınız. Ama çöp beklemiyor. Biz Ödemiş'e hizmet verilmesini istiyoruz. Ödemiş'in bu yıl tüm üretim yollarını biz açtık. 150 kilometre üretim yolu açtık, 350 kilometre greyderle yol tesviyesi yaptık. 21 milyon liramız olsaydı hiçbir şekilde kimseye muhtaç olmadan yolumuza devam ederdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet istiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN