Dolgun maaşlı Memiş

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Dolgun maaşlı Memiş

Yeni Asır Gazetesi'ni hedef gösterdikten sonra saldırıya uğramasına neden olan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın aldığı 15 bin lira maaşla sendika ağası olduğu ortaya çıktı

Yeni Asır Gazetesi'ni hedef gösterdikten sonra saldırıya uğramasına neden olan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın aldığı 15 bin lira maaşla sendika ağası olduğu ortaya çıktı. Yakınlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işe soktuğu için işçilerin hakkını savunamayan Sarı'nın işçilerden kesilen paraların gittiği sendikadan aldığı maaşla hayatını sürdürdüğü anlaşıldı. Memiş Sarı ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgilerin kendisini çok şaşırtmadığını vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, "Terör örgütü yandaşı olduğu apaçık belliydi. Çünkü aslında Yeni Asır'a yönelik yaptığı saldırı doğrudan doğruya bir terör saldırıydı. Gözü dönmüş bir kalabalığa Yeni Asır ve Sabah gazetesini hedef gösteriyorsunuz ve yere atıyorsunuz. Bunlar sendikacı değil ki. İsmi gibi Sarı sendikacı. İşçilerin sırtından beslenen bir sülüktür. Sizin adamlarınız ertesi gün gazeteyi basıyor ve talan ediyorlar. Bu başlı başına bir terör hadisesidir. Terör olayının olması için illa insanların ölmesine gerek yok. Bir gazeteyi basarsanız bu demokrasilerde fikre düşünceye yapılmış bir terörist eylemdir. Şimdi yapılması gereken şey şudur. Toplum bunu izliyor" dedi.

"TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Bu konunu üstünde duracaklarını söyleyen Kocabıyık, "Orada bir terör yanlısı, geçmişte terör suçu işlemiş sendikacı, bir basın organını hedef gösteriyorsa bağlı olduğu sendika onunla ilgili ne yapacaktır? Azmettiricilik suçunu işleyen kişiye karşı hukuk ne yapacaktır? Bizim bilmek istediğimiz görmek istediğimiz şeyler bunlardır. Memiş Sarı adlı bu kişi bundan sonra da terörist geçmişiyle ve faaliyetiyle sendikacılık yapmaya devam edecek midir? İzmirliler olarak bu soruların cevabını bekliyoruz" ifadelerinde bulundu. Memursen İzmir Onursal Başkanı Abdurrahim Şenocak ise, "Memiş Sarı, Yeni Asır gibi köklü bir gazeteye saldırarak kendine bir anlamda buradan kamuoyu oluşturmayı da hedeflemiştir. İzmir'de bu adamın adını kendi sendikası dışında duyan olduğunu sanmıyorum" diye konuştu. Memiş Sarı'nın 15 bin lira maaş alması ile ilgili konuşan Şenocak, "Ege'de bu parayı alan adamın aklı başından çıkabilir. Kendisini bu kentin patronu sanabilir. Bir işçi temsilcisinin uçurum para alması da ayrıca sorgulanmalıdır. İşçiler 2 bin 500 ile 3 bin lira alırken, temsilcinin 15 bin lira alması düşündürücü" diye konuştu.

"DEVLET SUÇLANIYOR"
Memursen İzmir Temsilcisi Ali Musa Bina da, "Ülkemiz büyük bir sınavdan geçiyor. Başkentimizde bomba patlatılıp onlarca insan yaşamını yitirirken, terörü ve terör destekçileri kınayanlar ve birlik ve beraberlik çağrısı yapanlar hedef gösteriliyor. Devlet suçlanıyor, Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza hakaretler ediliyor. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Gündoğdu Meydanı'nda toplanan kalabalığa sloganlar attırarak Sabah, Yeni Asır ve Yeni Şafak gazetelerini hedef gösteriyor. İşte milletimiz bunu anlamakta güçlük çekiyor. Zira böyle toplumsal olaylar karşısında alınan tavırlar, insanların yüzlerindeki maskelerin düşmesine sebep oluyor. Acaba Sarı, bizim bölünüp parçalanmamızı mı istiyor?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolgun maaşlı Memiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN