Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Torbalı modeli Türkiye'ye örnek

Ankara'da hemşehrileri İzmir Milletvekili Atilla Kaya ile 3 Bakanı ziyaret eden Torbalı Ticaret Odası heyeti, ilçeye moralli döndü

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Torbalı modeli Türkiye'ye örnek
Torbalı Ticaret Odası (TTO) heyeti, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ile bir araya geldi. Kalkınma Bakanı Yılmaz, "Vergide şampiyon, istihdam sıkıntısı olmayan, ihracatta 61 ili geride bırakan bir ilçe Torbalı. Bizim Türkiye'de oluşturmak istediğimiz model ile uyuşuyor" dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirereke, "Yapacağımız çalışmalar ile iş dünyasının yaşadığı sorunlardan olan gümrükleme sürecini en aza indirgeyeceğiz. Bakanlığımızla alakalı olan tüm sorunların çözümü noktasında en kısa sürede düzenlemeler yapılacak" dedi.

KAYA TAKİPÇİSİ OLACAK

AK Parti İzmir milletvekili Atilla Kaya "Sayın Bakanımız, sanayici ve işadamlarını yüreklendirdi. İlçemize büyük moral verdi. Bundan sonra diğer bakanlıklarla da koordineli olarak çalışmalar için bölgemizle ilgili konuların takipçisi olacağım. Bu görüşmelerde gündeme gelen talepleri de takip edeceğim" dedi. Meclis Başkanı Erkan Aksoy ziyaretlerin sonunda bakanlara Torbalı zeytin kolonyası hediye etti. Yeni dönemde cari açığın düşürülmesi, ihracatın artması, orta gelir tuzağına dikkat edilmesi ve yeniden büyüme rakamlarının yükselmesi gerektiğini vurgulayan TTO Başkanı Olgun, "Aslında bizim 64. Hükümetten beklentilerimiz, daha önceki AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği hedeflerdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torbalı modeli Türkiye'ye örnek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN