Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali'den sıkı pazarlık

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Vali'den sıkı pazarlık

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Örnekköy Polis Merkezi için temel atma töreni dün yapıldı. Vali Mustafa Toprak, inşaatın bitiş tarihi konusunda müteahhit firma ile sıkı pazarlık yaptı

Karşıyaka 7445 Sokak'ta inşaatına başlanan yeni Örnekköy Polis Merkezi için temel atma töreni düzenlendi. Törene İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Devletimiz vatandaşlarımızla birlikte geleceği yürüyor. Devletimiz ne kadar güçlü ise, vatandaşımız da o kadar güçlü. Şüphesiz ki emniyet teşkilatımızın yapılanmasında müdürlüklerimiz, amirliklerimiz, polis merkezlerimiz ve değişik birimlerimiz var. Örnekköy Polis Merkezi de bir anlamda önemli bir görevi icra edecektir. Çünkü, bizler ne kadar iyi fertler olursak olalım, insanlık var olduğu sürece suç ve suçluluk var olacak. Önemli olan suç ve suçluluk gelişmeden önleme refleksini ortaya koyalım. Bu güzel polis merkezi amirliğinin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. Konuşmanın ardından kurban kesildikten sonra dualar edildi. Tören sonrası inşaat firması yetkilileriyle görüşen İzmir Valisi Mustafa Toprak, inşaatın ne zaman bitirileceğini sordu. Firma yetkilileri Nisan 2017 tarihini verince, Toprak bitiş tarihini fazla bulup daha erkene çekilmesini istedi. Toprak müteahhitle yaptığı görüşmenin ardından, "Örnekköy Polis Merkezi Amirliği 5 Aralık 2016'da, saat 14.00'te bitecek" diyerek tarih, gün ve saat verdi.

ASAYİŞİ SAĞLAYACAK
İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ise, "İnşallah en fazla 1 yıl sonra 2016 sonu itibariyle kısmet olursa açılışını yaparız. Örnekköy Polis Merkezi Amirliğimiz 13 mahalleye hizmet veriyor. Takriben 125 bin 130 bin nüfusun yaşadığı bölgenin asayiş ve güvenliğini sağlayacak. Bin 265 metrekarelik polis merkezi amirliği arazisi üzerinde olan arazi Karşıyaka Belediyesi tarafından Emniyet Müdürlüğümüze tahsis edildi. Bu vesileyle bir başka programı nedeniyle aramızda bulunmayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a ve Karşıyaka Belediyesi'ne huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi. Proje hakkında da bilgi veren Uzunkaya, "Karşıyaka'daki bu karakol birinci sınıf standartta olacak. Türkiye'de pek örneği olmayan bir polis merkezi olacak. Örnekköy Polis Merkezi, örnek bir karakol olacak. 3 katlı olacak. Otoparkı olacak. Sosyal aktivite alanı olacak. Vatandaşlarımızın rahatlıkla dinlenebileceği ve hizmet alacağı bir karakol olacak. İnşallah açılışını da birlikte yaparız. 2 milyon 700 bin lira maliyetli bir proje olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den sıkı pazarlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN