'Casus değil mağduruz'

Giriş Tarihi: 9.12.2015
'Casus değil mağduruz'

"İzmir Askeri Casusluk Davası" olarak bilinen davanın sanıkları, Paralel Yapı davalarına "mağdur ve şikayetçi" sıfatıyla katılma talebinde bulundu

İzmir'deki "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" davasında yargılanan sanıklar, "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturmalarına ve açılacak davalara "mağdur ve şikayetçi" sıfatıyla katılma talebinde bulundu. Aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanıktan yaklaşık 100'ü, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe vererek, İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın soruşturma ve yargılama aşamalarında görevlendirilen kişiler hakkında yürütülen soruşturmaya "mağdur ve şikayetçi" olarak katılma talebini iletti. Sanık avukatlarından Aykanat Kaçmaz, geçen sene İçişleri Bakanlığına dilekçe vererek, müvekkillerine kurulan kumpasla ilgili tahkikat yapılması talebinde bulunduklarını hatırlattı.

POLİSLE SINIRLI KALMAZ

Avukat Murat Ergün ise "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonlarının sadece emniyet ayağıyla kalmayacağını, bunun yargı ve TSK boyutunun da beklenebileceğini belirtti. FETÖ/PDY yapılanması mensuplarının "İzmir Askeri Casusluk Davası" olarak bilinen davaya ilişkin soruşturma sürecinde, taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yaptıkları, şüphelilerin, kamuoyunda itibarsızlaştırılarak bürokrasiden ve TSK'dan tasfiyesini amaçladıkları yönündeki iddialar üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla operasyon başlatılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Casus değil mağduruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN