Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Değer katıyoruz

Giriş Tarihi: 19.2.2016
Değer katıyoruz

Yaptıkları her proje ile bölgenin değerini artırdıklarını söyleyen Metehan Kavuk, "Point Bornova'nın açılmasıyla birlikte ilçenin Işıkkent bölgesindeki evler 10 kat değerlendi" dedi

Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk, Point Bornova konutlarında yaşamın temmuzda başlayacağı söyledi. Metehan Kavuk, kendilerinden sonra bölgede 5 bin konutun daha yapılmaya başladığını açıklandı. Point Bornova Alışveriş Merkezi'nde gazetecilerle bir araya gelen Kavuklar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk ile Kavuklar Gayrimenkul Grup Başkanı Metehan Kavuk amaçlarının kente simge yapılar kazandırmak ve kentin değerini arttırmak olduğunu söyledi. Çok sayıda ev yapmak yerine insanların dikkatini çekecek farklı şeyler yapmak peşinde olduklarını belirten Metehan Kavuk, "Örneğin Point Bornova AVM ile dünyaca tanınmış ama Türkiye'de sadece İstanbul'a bir şube açmış mağazalar da İzmir'e geldi. Çünkü Point Bornova'nın ilklere imza atması ve hızla gelişen İzmir gibi bir ilde olması dikkatleri buraya çekti" diye konuştu Point Bornova'nın yer aldığı Işıkkent'in 5-6 yıl öncesine kadar değerini bulmadığını açıklayan Kavuk, "Projemize 'oraya o kadar yatırım yapılır mı' diye bize tepki gösterdi. Fakat bugün bölgenin çehresini değiştiren ve sınıf atlatan bir yer haline geldi. Mart sonuna kadar çevre düzeni de tamamlanacak ve palmiyelerimizi dikeceğiz" ifadelerini kullandı.

KONUTLARIN YÜZDE 40'I SATILDI

Projeye başlamadan önce bölgede 2+1 konutların 100 bin civarında satılırken projenin tamamlanmasıyla evlerin 10 kat değerlendiğini açıklayan Metehan Kavuk, "Evlerin fiyatı bir anda milyon liralara yaklaştı. Benzer şekilde Altındağ'daki Kavuklar Bornova projemiz ile bölgedeki evler şimdiden 2 kat değerlendi. Projenin bitmesiyle bu evlerin değeri 3 katına yükselecek. Altındağ projemizde de 1200 konutun yüzde 40'ını şimdiden sattık" dedi. Point Bornova bünyesindeki kulede yer alan 656 konutta temmuz ayından itibaren yaşamın başlayacağını sözlerine Abdullah Kavuk ise, "İzmirliler burada böyle bir AVM ve konut projesi yapılacağına inanmıyordu. Biz buna rağmen bu simge yapıyı kente kazandırdık. Burada ilk adımı attık ve 5 bin konutun daha diğer yatırımcılar tarafından burada yapılmaya başlanacak olması bizi sevindiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değer katıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN