Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deri bakımı için en uygun

Sağlıklı bir deriye kavuşmak için tüyolar veren Dermatoloji Uzmanı Füsun Güven, bahar aylarının, yıpranan deriyi desteklemek için en uygun dönem olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Deri bakımı için en uygun zaman
Kış aylarında koşulları nedeniyle derimizin kuruyup yıprandığını dile getiren Dermatoloji Uzmanı Dr. Füsun Güven, bu nedenle bahar aylarının deriyi desteklemek ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için en uygun olduğunu söyledi. Yapılacak işlemlerin başında derinin temizliği ve neme doyurulması gerektiğini söyleyen Güven, evde uygulanacak temizleme ve nemlendirme işlemlerinin yanı sıra deneyimli uzmanlarca yapılan cilt bakımlarının da bu konuda çok etkili olduğunu vurguladı.

CANLI VE PARLAK

Son yıllarda gençlik serumu, gençlik aşısı, ışık dolgu gibi değişik isimlerle anılan hyalüronik asit ve genelde amino asitlerin birlikte kullanıldığı, özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesine iki ya da dört seans şeklinde yapılan uygulamalarla güzel sonuçlar elde edildiğinin altını çizen Güven şöyle devam etti: "Doğal parlaklık ve sıkılığı geri kazanmak, sarkmalardan korunmak, ince çizgilerin azalması, elastikiyet ve tonusun geri kazanılması, derinin nem oranının artması ve fibrolastik aktivite ile yeni kollajen üretiminin sağlanması, deriye sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Bir diğer yöntem ise PRP denilen, kişinin kendi serumunun ayrıştırılarak deri içine verilmesi işlemidir. 15 günde bir 3 seans olarak uygulanır. Bu yöntemle de derinin ön hücreleri uyarılarak yeni hücre üretimi ile derinin canlanması, sıkılaşması, yenilenmesi sağlanmaktadır. Çevresel faktörlerin ve sigara kullanımının deride neden olduğu izler, matlık, cansızlık, solukluk ve kırışıklıkların giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması amaçlanmaktadır. Baharın gelmesiyle, güneşin etkinliği de artmaktadır. Bahar aylarında etkin bir güneş koruma sağlanmaması, yüzdeki lekelerin kısa sürede belirginleşmesine neden olur. Bu nedenle bahar aylarında güneşten doğru bir şekilde korunmak da, deri sağlığımız açısından çok önemlidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deri bakımı için en uygun zaman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN