Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canına kıyan genç kız tedavi görüyormuş

İzmir’de DEÜ Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Ceren Öznur, bunalım sonucu kendini asarak yaşamına son verdi. Dersleri yüzünden stresli olan genç kızın bir süredir tedavi gördüğü öğrenildi

Giriş Tarihi: 12.4.2016
Canına kıyan genç kız tedavi görüyormuş
İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi Ali Alperen Özdemir'in geçen hafta sonu intiharının ardından, bu kez yine aynı fakültenin son sınıf öğrencisi Ceren Öznur, canına kıydı. Öznur da Özdemir gibi kendini astı. Genç kızın tıp fakültesi derslerinin verdiği stresle bunalıma girdiği ve bir süredir tedavi gördüğü öğrenildi. Öznur'un sosyal paylaşım sitesi paylaşımları da çekti. Bunalımdaki Öznur'un şizofren bir hastanın çizdiği kedi resimlerini paylaştığı ortaya çıktı.

POLİS İNCELEME YAPIYOR
Olay, Gaziemir İlçesi Dokuz Eylül Mahallesi Havacılar Caddesi'nde bulunan evde geçen 10 Nisan Pazar akşamı saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Ceren Öznur bunalıma girdi. Öznur, anne ve babası evde olmadığı sırada dairenin tavanındaki demir boruya iple kendini asarak yaşamına son verdi. Öznur'dan haber alamayan yakınlarının e haber vermesi üzerine, eve giden polis talihsiz gencin cansız bedeniyle karşılaştı. Acı haberi alan Öznur'un ailesi ve komşuları büyük üzüntü yaşadı. Öznur'un bilgisayarına ve cep telefonuna el koyan polis incelemeye aldı. İnceleme sonunda genç kızın kesin intihar nedeni netleşecek.

PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ
Genç kızın tıp fakültesindeki derslerin verdiği stresten dolayı bunalıma girdiği öğrenildi. Genç kızın yakınlarına, 'İki dersim kaldı onları da verebilirsem, bu yıl mezun olacağım. Pratisyen hekim olarak başlayacağım' dediği bildirildi. Öznur'un sosyal medya sitesi Facebook sayfasından yaptığı sıra dışı paylaşımlar da dikkat çekti. Bunalımdaki Öznur'un Facebook'tan şizofren bir hastanın çizdiği kedi resimlerini paylaştığı ortaya çıktı. Genç kızın paylaşımının altına yorum yapan Toros İncirlioğlu isimli arkadaşı, "Şizofren bir hastanın çizimi. Hastalık yeni başladığında kediyi hatasız çizebiliyor. İlerleyen yıllarda ise resim her defasında anlamsız ve kopuk oluyor. Çağrışım bozukluğundan dolayı. Son resimlerde ise kediye hiç benzemeyen resimler yapıyor. Giderek beyni çöküyor. Ağır yıkım" diye yazdı. Ayrıca genç kızın profilindeki bazı garip fotoğraflar olduğu görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canına kıyan genç kız tedavi görüyormuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN