Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasİ aşkı

’ndaki demokrasi nöbeti 9’uncu gününde de devam etti. Vatandaşların coşkusuna ortak olan Delican, “Demokrasi için o tankların altına yatacak binlerce İzmirli olduğunu gördük” dedi

Giriş Tarihi: 25.7.2016
Demokrasİ aşkı
'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için yoğun katılımla devam eden "demokrasi nöbeti" 9'uncu gününde de sürdü. 'nda tutulan "demokrasi nöbeti"ndeki yoğunluk, havanın kararmasıyla birlikte arttı. Birçok sivil toplum kuruluşu, dernek ve sendikaların da destek verdiği "demokrasi nöbetine" 7'den 77 ye binlerce İzmirli katıldı.

PANKARTLAR AÇILDI
Ellerindeki bayraklarla demokrasi nöbeti tutan İzmirliler, sık sık idamın geri gelmesi yönünde sloganlar attı, 'Son darbe bükücü', 'Sayın cumhurbaşkanım sonuna kadar seninleyiz', 'Sefer bizim, zafer Allah'ın olsun' pankartları açtı. Alana gelerek vatandaşların coşkusuna ortak olan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Herkes şunu iyi bilsin ki, o tankların önüne yatacak, canını siper edecek binlerce İzmirli var. Bu millet o yüreğe sahip" dedi. Çalınan marşlar eşliğinde bayraklarını sallayan alandakiler, zaman meşaleler yakıp tekbir getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayınlanan Ankara'daki konuşması, alanda kurulan dev ekranlardan izlendi. Demokrasi nöbetinde bazı İzmir milletvekilleri de alandaki kalabalığa hitap etti. İzmir'in demokrasiye sahip çıktığını belirten Delican, "İzmirlinin vatanına nasıl sahip çıktığını görüyorsunuz. Bu meydanlar zaten o yüreği ortaya koyuyor. Biz gerçekten de ülke olarak necip bir millete sahibiz. Sokaktaki vatandaşlarımızla bire bir övünsek azdır. Şurada sabah namazını beraber kılıyoruz birçok insanla. O tankların önünü yatacak binlerce İzmirli var. Yeter ki demokrasiye zarar gelmesin diye" ifadelerinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasİ aşkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN