Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şifa hastaneleri artık vatandaşın

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Şifa hastaneleri artık vatandaşın

Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Bakanlığınca Bornova Ağız ve Diş Sağlığı ’ne, Bornova Şifa Hastanesi ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredildi

Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) ait olduğu iddiasıyla kapatılan Şifa Üniversitesi'ne bağlı kuruluşları tarafından 25 Temmuz'da kamulaştırıldı. Bu kapsamda Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Bornova Ağız ve Diş Sağlığı 'ne, Bornova Şifa Üniversitesi Hastanesi ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne devredildi.

ONKOLOJİ ÜSSÜ OLACAK
Hastanede basın toplantısı düzenleyen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, "Biz burada bir onkoloji üssü oluşturmak istiyoruz. Kendi içimizde de bu konuda yoğunlaşmış hekim ve akademisyen arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızın bu alanda hizmet vermelerini sağlayacağız" dedi. Hastaların özel hastaneye ödemek zorunda kaldıkları ücretleri de ödemeden sağlık hizmeti alabileceklerini belirten Başhekim Prof. Dr. Akbulut, "Biz bu hizmetleri daha da geliştirerek hizmet vermek istiyoruz. Şu anda servislerde yatan, tedavi gören hastalarımız var. Buradaki sistem ağırlıklı olarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi ( MHRS) üzerinden randevulu çalışacak. Hastanede; cerrahi, dahiliye, çocuk hastalıkları, fizik tedavi, jinekoloji, onkoloji, yoğun bakım servisleri, koroner anjiyo, endoskopi, genetik laboratuvarı, kronik diyaliz üniteleri başta olmak üzere tüm branşlarda ileri teknoloji kullanılarak hizmet veriliyor" diye bilgi verdi. Prof. Dr. Akbulut devir işleminin hemen ardından görevlendirmelerin yapıldığını bildirdi. Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi de Sağlık Bakanlığı tarafından Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne devredildi. Özel bir hastanenin imkanlarını, hiçbir ek ödeme olmadan vatandaşla buluşturacaklarını söyleyen Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Yrd. Doç Dr. Akın Coşkun, hastaneye Sağlık Bakanlığı tarafından yeni atamalar yapılacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifa hastaneleri artık vatandaşın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN