Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezi herkese ’i tanıtıyor

Başkan , Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Masa biriminin düzenlediği Beyaz Gezi’lerin önem taşıdığını, sınırları içinde yaşayan herkesin kenti iyi tanıması gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Beyaz Gezi herkese Balıkesir’i tanıtıyor

Büyükşehir Belediyesi Masa biriminin Ekim 2015'te başlattığı Beyaz Gezi projesi kapsamında bugüne kadar 33 gezi düzenlendiği ve projeden bin 583 vatandaş faydalandı. Tarihi, turistik ve kültürel yerlere düzenlenen ücretsiz gezilere katılan vatandaşlar Bandırma Arkeoloji Müzesi, Erdek Hayvanat Bahçesi, Manyas Kuş Cenneti, Havran Kocaseyit Anıt ve Müzesi, Altınoluk Köyü, Ayvalık Şeytan Sofrası, Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi, Cunda gibi tarihi ve turistik yerleri görme imkanı buluyor. Havran Kocaseyit Müzesi'nde Kocaseyit' in torunu olan Muhammet Yıkar'ın Çanakkale Savaşı ile ilgili yaptığı bilgilendirme ile misafirler duygusal anlar yaşıyor. İlçe belediyeleri de gezide verilen molalarda kendi ilçelerine ait olan meşhur tatları misafirlere ikram ediyor. Havran Belediyesi tarafından ikram edilen leblebi, Susurluk Belediyesi tarafından ikram edilen ayran misafirlerden büyük beğeni topluyor.

ZENGİNLİKLER GÖRÜLMELİ
Ayrıca geziye katılan vatandaşlar gittikleri ilçelerde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarının sürdürdüğü İvrindi Hayvan Barınağı, Çay Deresi Projesi, Devlet Hastanesi Kavşağı ve tamamlanan Kuvayı Milliye Kavşağı, Çocuk Köyü, Bandırma ve Altınoluk Su Arıtma Tesisleri gibi projeleri yakından görme fırsatı buluyorlar. Ayrıca Anneler Derneği, Görev ve Terör Mağdurları Derneği, Karesi İlçesi Mahalle Muhtarları Derneği, Altıeylül İlçesi Mahalle Muhtarları Derneği, Balıkesir Halk Müziği Derneği, Karesi Gençlik ve Spor Kulübü, Altıeylül Gençlik ve Spor Kulübü, Balıkesir Karesi Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği, Karesi ve Altıeylül Süt Üreticileri Birliği, Huzurevi Sakinleri, Firdevs Saraçoğlu Yaşlı Bakım Evi ve Kepsut Vefa Evi, Arı Yetiştiricileri Birliği, Derneğim Otizmli Çocukları Koruma Derneği gibi birçok dernek ve kulüp de gezilere katıldı. Projenin önemine dikkat çekerek, Balıkesir'de yaşayanların kenti iyi tanımaları gerektiğini belirten Başkan , "Beyaz Masa'mız Sındırgı'dakini Ayvalık'a götürüyor, Ayvalık'takini Erdek'e. Balıkesir'in yüzölçümü 118 bin metrekare, İstanbul'un üç katı. İnsanlar Susurluk'tan, Dursunbey'den çıkmamış. Balıkesir'de ne var ne yok bilmiyorlar. Balıkesir'i gezmeye kalksanız 1-2 ayda ancak tamamlarsınız; O kadar güzel yerleri var ki. Zenginliklerimizi görür, Balıkesir'e sahip çıkarsak Balıkesir daha da gelişir" dedi. Bu arada, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin önemli hizmetlerinden biri olan Beyaz Gezi'den yararlanmak isteyen vatandaşların ilgili taleplerini bulundukları Mahalle Muhtarlıklarına iletmelerinin yeterli olduğu, Beyaz Gezi programlarına katılmak isteyen vatandaşların muhtarlıklardan ulaşan taleplere göre düzenlediği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Gezi herkese Balıkesir’i tanıtıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN