Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lider Centrio hizmette

Giriş Tarihi: 30.11.2016
Lider Centrio hizmette

Lider İnşaat’ın Bayraklı’daki ‘İzmirli proje’ sloganı ile inşa ettiği Lider Centrio’da yaşam başladı. Proje 3 bloktan oluşuyor

İzmir'in yeni kent merkezi Bayraklı'da yer alan Lider Centrio kullanıma sunuldu. İzmir projesi olarak tasarlanan Lider Centrio, 11 dönüm arsa üzerinde 3 bloktan oluşuyor. Bayraklı adliye bölgesinde yer alan proje "Home Office" ve çarşıyı bir arada sunuyor. Lider Centrio'yu kentin ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yarattıklarını belirten Lider İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Lider, "Bilindiği üzere 2003 yılında onaylanan imar planı ile yeni kent merkezi olarak belirlenen, liman arkası ve Turan bölgesi- Bayraklı'yı kapsayan 471 hektarlık alan ve brüt 20 milyon metrekare inşaat kapasitesi olan bir bölgeden söz ediyoruz. Biliyorsunuz İzmir ilk kez bugün Bayraklı olarak anılan Smyrna'da sonra Konak'ta ve şimdi yine aslına dönerek yine Smyrna- Bayraklı'da üçüncü kez kuruluyor . İzmir'de uzun yıllardan beri faaliyet gösteren bir firma olarak, İzmir'in yeni merkezini hazırlamakta katkımız olsun istedik. İzmir'in ihtiyacı ve hakkı olan bu yenilenmeye ve dinamik bir kent haline dönüşeceğine olan inancımız bizde de bir heyecan yarattı bu heyecanla bölgeyi tercih ettik" dedi.

OTOYOL DEĞER KATACAK
"İzmir uzun yıllardır çok yavaş bir gelişme seyri içindeydi" diyen Lider, "Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olma misyonunun gerisinde kalmış olduğunu biliyoruz. Gerek tarihsel olarak, gerek coğrafi özellikleri nedeniyle İzmir dünya kenti olma dinamiklerine sahip bir kenttir, dolayısıyla bu özelliğiyle İstanbul'un önemli ölçüde 'finans ve ticaret merkezi' olma yükünü almaya aday bir kenttir. Bu adaylık sözsüz ve sessiz bir mutabakat şeklinde oluşmaktadır yeni kent merkezinde. Gebze - Orhangazi - İzmir otoyolunun devreye girmesiyle İzmir kenti dünya kenti olma yolunda da büyük bir aşama kaydetmiş olacaktır. Bütün bunların ışığında bölgeye ilginin ve talebin her geçen gün artarak devam ettiğini görüyoruz, biliyoruz. Yeni kent merkezi Bayraklı gerek İzmir'liler gerekse İzmir dışından gelen yatırımcı ve ihtiyaç sahipleri tarafından talep görmeye devam edecektir" diye konuştu. İzmir'in yaşanan değişim sürecinde, yabancı yatırımcıların ilgi odağı olduğunu vurgulayan Lider, şöyle devam etti; "Geçmişte emekli cenneti olarak bilinen İzmir artık bu kimliğini değiştirme yolunda ciddi adımlar atıyor. Gelecekte bölgede beş yüz bin kişinin yaşaması günde bir buçuk milyon kişinin etkileşim halinde olması bekleniyor. Henüz yeni kent merkezinin toplam kapasitesinin yüzde 10'u bile kullanılmamış olduğu düşünülürse değişim ve gelişmenin çok başında olduğumuz görülür. Vizyon sahibi yatırımcılar İzmir'in yıldızının hızla parladığının farkında, bu nedenle İzmir yatırımcıları kendine çekmeye devam edecektir."

ÇARŞI ALANLARINA SAHİP
Lider Centrio projesinin çeşitli meslek gruplarının ve kurumsal firmaların, ofis, home ofis ihtiyaçlarını karşılamak için dizayn edildiğini belirten Lider, "Hem kendi nüfusunun hem de çevre nüfusun günlük ihtiyaçlarını trafiksiz, tasasız rahatça karşılayabilecek çarşı alanlarına sahip bir projedir. Kısacası hedef kitlesi kamusal alanlara yakın, stresten uzak, konforlu çalışmak isteyenlerin hedeflendiği bir projedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lider Centrio hizmette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN