Yarışçı öğretmen

İzmir’de müzik öğretmenliği yapan Su Urgancı, aynı zamanda usta bir motor yarışçısı. Aldığı eğitimler sonucu katıldığı ilk yarışta erkeklerin arasından 1. olan Urgancı, “Müzik ve motor vazgeçilmezim” dedi

Giriş Tarihi: 9.7.2017
Yarışçı öğretmen
Özel bir okulda müzik öğretmenliği yapan 26 yaşındaki Su Urgancı, motosiklet tutkusuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Pistlerde 'su' gibi akıp giden Urgancı, okulda da minik öğrencileriyle kurduğu koro ile marifetlerini sergiliyor. Türkiye'de uzun yıllar tek lisanslı kadın motosiklet yarış pilotu unvanı bulunan Urgancı, kadınlar kategorisinin açılmasına öncülük etmenin gururunu yaşıyor. Urgancı, "Bu sporda kadınların da başarılı olabileceğini gösterdim ve bir çok kadına örnek oldum" dedi.

ERKEKLERİ GEÇTİ
Spora ufak yaşlarada ritmik cimnastik ile başlayan Su Urgancı'nın on parmağında on marifet var. Voleybol ve rüzgar sörfü ve fitness ile uğraşan Urgan, bir kadın olmasına rağmen mutluluğu hız ve motorda buldu. Aldığı eğitimler sonrası ilk motor yarışında birincilik alan Urgancı, "Yarışın başladığı anlamına gelen ışıklar söndüğünde benim için tüm dünya durmuş gibiydi. Sadece ben ve motosikletim vardı. Bitiş çizgisine ilk ulaşan ben olmuştum. Yarışın başladığı alana geri döndüğümde müthiş bir coşku vardı. Rakiplerimin ekipleri bile beni alkışlıyordu. Çünkü o zamana kadar hiç bir kadının yarışmadığı bir kategoride onca erkeğin içinde 16 yaşında bir kız çocuğu birinci olmuştu. O gururu yaşadıktan sonra bir daha pistlerden uzaklaşamadım" diye konuştu. Derece Koleji'nde müzik öğretmenliği yapan Su Urgancı, motosikletteki başarısını okulda da gösteriyor. Ne öğretmenlikten ne de motosikletinden vazgeçmeyeceğini belirten Urgancı, "Orkestra, koro düzenlemeleri yapıyorum. Kurmuş olduğum çocuk korosu ile birlikte yol alıyoruz. Ve koromuz için sesli eserler yazıyorum. 200'e yakın bestem var ve bunları da en kısa sürede besteleştirmek istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarışçı öğretmen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN