Skyland'e komşudan yoğun talep

Türk Telekom Arena'nın yanında inşa edilen Skyland İstanbul, m2'si 3 bin 500 dolardan satışa çıktı. Galatasaraylı taraftar ve yöneticilerden yoğun talep gören yatırım, 287 metreyle İstanbul'un en yüksek projesi olacak

Giriş Tarihi: 3.4.2013
Tekstilci Eroğlu Grubu'nun Seyrantepe'de Türk Telekom Arena'ya komşu arazide başlattığı AVM, otel, rezidans ve ofisten oluşan karma projesi Skyland İstanbul satışa çıktı. Metrekare fiyatlarının 3 bin 500 dolardan başladığı proje, daha satışa çıkmadan Galatasaraylı taraftar ve yöneticilerin ilgisini çekti. Projenin 700 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçeceğini söyleyen Eroğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "Şu ana kadar yüzde 20'si satıldı. Galatasaraylı taraftar ve yöneticilerinden yoğun bir talep alıyoruz. Bununla ilgili de özel bir çalışma başlatacağız" dedi. 3 kulede 300 oda kapasiteli 5 yıldızlı uluslararası otel, bine yakın rezidans, ofis ve AVM'den oluşan proje, İstanbul'un en yüksek binası olan 261 metrelik Sapphire'le kıyaslandığında 287 metre yüksekliğiyle İstanbul'un en yüksek projesi olacak. Eroğlu Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Koordinatörü Aybars Kızılsencer, "Projemizde daire büyüklükleri 52 ila 322 metrekare arasında değişiyor. Konutların satış fiyatı ise 330 bin liradan başlıyor" diye konuştu.

Yaban cı marka jında

Nurettin Eroğlu, Skyland İstanbul projesindeki otele adını vermesi için yabancı gruplarla görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Eroğlu, toplam 4 büyük yabancı gruptan teklif aldıklarını söyledi. ABD'den ve Körfez'den 2 büyük grupla görüşmelerinin son aşamaya geldiğini belirten Eroğlu, çok yakında biriyle otel için el sıkışacaklarını kaydetti.

7 bin konutluk proje sırada
Eroğlu "Bugüne kadar 3 milyon liralık yatırım yaptı. Tüm yatırımlarımızla bu tutar 4.5 milyar TL'ye ulaşacak" dedi. 4 yeni projenin daha gündemde olduğunu kaydeden Eroğlu, "İkisi İstanbul'da konut, diğer ikisi şehir dışında AVM olacak. Biri 7 bin konuttan oluşacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skyland'e komşudan yoğun talep
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN