Sinemanın bereketli haftası

 • 1
 • 11
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)

Gülşah Nezaket Maraşlı


Bugün, ikisi geçen sene çekilmiş olan yepyeni filmler seyircisiyle buluşuyor. Haftanın filmlerini yine sizler için değerlendiriyoruz.

 • 2
 • 11
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)

ÖZEL BİR GÜN
Oyuncular: Britt Robertson, Jennifer Aniston, Julia Roberts, Kate Hudson, Jason Sudeikis, Mira Sorvino, Natalie Burn


Yine bir ABD yapımı komedi filmi. Aslında klişe bir konuyu anlatıyor, hikaye gereği anneler gününde üç jenerasyon bir araya geliyor. İlginizi çekerse izleyebilirsiniz.

ÖZEL BİR GÜN FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 3
 • 11
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)

BROOKLYN
Yönetmen: John Crowley
Oyuncular: Jim Broadbent, Domhnall Gleeson, Saoirse Ronan, Julie Walters, Emory Cohen.


2015 yılında çekilen bu yıl gösterime giren haftanın ikinci filmi de romantik türünde. Film İngiltere, İrlanda, Kanada ortak yapımı. Amerika'nın gelecek vaatlerinden etkilenen Eilis, New York şehri için annesinin evini terk eder. Vatanının hasretini çekmeye başladığı sırada, Eilis kendini aşkın cezbedici ellerine bırakır. Ancak kısa bir zamanda, neşesi geçmişi yüzünden bozulur, iki ülke ve üzerinde yaşadığı hayatalardan birini seçmelidir.

BROOKLYN FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 4
 • 11
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)

BASKIN GÜNÜ
Yönetmen: James Watkins
Oyuncular: Richard Madden, Idris Elba, Kelly Reilly, Alexander Cooper, Charlotte Le Bon


İşte haftanın bol aksiyonlu bir diğer filmi… ABD, Fransa yapımı film, yine ajan kaynayan türden. Michael Mason, Paris'te yaşayan Amerikalı bir yankesicidir. Bir çanta çalar ve bir anda CIA'nın bir numaralı hedefi haline gelir. Olayı inceleyen CIA ajanı Sean Briar, Michael'ın çok daha büyük bir oyunun sadece piyonu olduğunu fark eder. Ancak Briar aynı zamanda Michael'ın bu büyük çaplı komployu açığa çıkarmak için çok büyük yardımı dokunacağının da farkına varır. Emirleri hiçe sayan Briar, olayın derinine inip, Michael ile onun yankesicilik alanındaki uzmanlığından faydalanmak üzere iş birliği yapar. 24 saatlik amansız bir takip sürüp giderken, birbirlerinden çok farklı olan ikili, kendilerinin hedef olduğunu ve ortak düşmanlarını alt etmek için birbirlerine güvenmek zorunda olduklarını keşfetmek zorunda kalırlar.

BASKIN GÜNÜ FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 5
 • 11
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)

BAY DOĞRU (MR. RİGHT)
Yönetmen: Paco Cabezas
Oyuncular: Sam Rockwell, Anna Kendrick, Tim Roth, James Ransome, Anson Mount, Michael Eklund


Komedi, aksiyon, romantik yani şampuan gibi üçü bir arada filmlerden hoşlananlar için, Paco Cabezas'ın yönettiği ve Sam Rockwell, Anna Kendrick, Tim Roth ile James Ransone'un oynadığı ABD yapımı Bay Doğru'yu önerebiliriz. Hiperaktif davranışlar sergileyen Martha, son ayrılığından sonra çılgına dönmüştür. Gevezelik ediyor, her şeyi mahvediyordur. Francis'in yaklaşımı, herkes için korkutucu olsa da Martha etkilenmekten kendini alamamaktadır. İkisi de çılgın olduğundan mükemmel bir ikili gibi görünebilir. Oysa Francis ölümcül bir çılgın, profesyonel bir suikastçi yani kiralık katildir. Onu kiralayanları beklenmedik bir anda öldürmektedir. Martha yeni erkek arkadaşının "birini vurmak içi dışarı çıkmam gerekiyor," sözünün şaka olmadığını anlamaya başlar. Bir FBI ajanı da olaylara dahil olur. Cesetler çoğalır ve Martha bu kargaşadan kaçmak ya da dahil olmak arasında bir seçim yapmalıdır.
The Moments Entertainment dağıtımıyla Tanweer Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

BAY DOĞRU FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

 • 6
 • 11
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)
Haftanın filmleri (28 Nisan 2016)

KURDUN UYANIŞI (LE DERNİER LOUP – WOLF TOTEM)
Yönetmen: Jean Jacques Annaud
Oyuncular: Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragchaa, Yin Zhusheng.


Özen Film dağıtımıyla vizyona çıkan Kurdun Uyanışı yönetmen koltuğunda Seven Years In Tibet (Tibet'te Yedi Yıl) The Bear (Ayı), The Name of The Rose (Gülün Adı) gibi filmlerin ünlü yönetmeni Jean Jacques Annaud imzasını taşıyor. Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragchaa ile Yin Zhusheng'in oynadığı film bugün sinemalarda. Yıl 1967. Pekinli öğrenci Chen Zhen, çobanlığı öğretmesi için Moğolistan'ın iç kısımlarındaki göçmenlerin arasına gönderilir. Chen'in doğada var olmak, özgürlük ve sorumluluk hakkında öğreneceği çok şey vardır. Güneyin modern toplumu, kuzeydeki göçmenlerin düşmanı yağmacı kurtlar arasında sıkışmış insanlar, hayvanlar, yerliler ve istilacılar meraklıları için bu filmde. Güzel bir mücadele için iyi seyirler.

KURDUN UYANIŞI FİLMİNİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN