Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otoriteler - sini yorumladı

Spor Toto Süper Lig'de cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe- Beşiktaş sini otoritelere sorduk. Derbilerde sonucu önceden kestirmek zordur... Ancak duayenlere göre bu maçta Fenerbahçe 3 puana daha yakın taraf.

KIRAN KIRANA GEÇECEK

Advocaat'ın sistemi oturttuğu, son 7 maçta alınan 7 galibiyet ve Kadıköy faktörünün avantaj olduğu belirtiliyor. Önemli sakatları olan Beşiktaş'ın sürpriz yapabileceği vurgulanırken, maçın kıran kırana geçeceği ortak görüş. İşte futbol otoritelerinin Fenerbahçe - Beşiktaş derbisiyle ilgili yorumları...

Fotomaç

 • 1
 • 12
Otoriteler - sini yorumladı
Otoriteler Fenerbahçe- Beşiktaş derbisini yorumladı
 • 2
 • 12
Otoriteler - sini yorumladı
Otoriteler Fenerbahçe- Beşiktaş derbisini yorumladı

ZEKİ UZUNDURUKAN: FENER'iN ARTISI FAZLA
'deki baş döndürücü hücum hattı, diğer şampiyonluk adaylarında yok. Beşiktaş, Caner'i ve Talisca'yı çok arıyor. Alternatifleri de bu iki yıldızın boşluğunu dolduramıyor.
gol bölgelerinde sıkıntı yaşıyor, savunmada da sakatlıklar nedeniyle sorunlar var. Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları nedeniyle hem fizik, hem de psikolojik olarak yorulmuş bir Beşiktaş var ortada.

Berabere bitmez...
Fenerbahçe ise yakaladığı galibiyet serisi ve müthiş çıkışı ile tahrip gücü yüksek bir takım durumunda.
Advocaat da çok formda. Maçın Kadıköy'de oynanacak olması da F.Bahçe için büyük artı. Seyirci desteği, takımın yükselen formu, moral ve motivasyonun üst düzeyde oluşu nedeniyle Fenerbahçe galibiyete yakın taraf. Ama bu sezon bileği bükülmeyen bir Beşiktaş var ortada. Bir de hakem faktörünü de unutmamak lazım. Hakemlerimiz, her hafta amatörce hataları ile maçların sonucuna etki ediyor. Bu derbi berabere bitmez.
Galibiyet terazisinin ağır basan kefesinde Fenerbahçe olsa da Beşiktaş kazanırsa da hiç sürpriz olmaz.

 • 3
 • 12
Otoriteler - sini yorumladı
Otoriteler Fenerbahçe- Beşiktaş derbisini yorumladı

ÖMER ÜRÜNDÜL: HOCALARIN SAVAŞI
ile bu hafta sonu son derece kritik bir oynayacak. İki takım için de kazanmak çok önemli ama Fenerbahçe'nin zirve yarışında öne çıkabilmesi için kazanmaktan başka çaresi yok. Beşiktaş'ın da gücü belli. Her zaman vurguladığım gibi dünyanın her yerinde derbilerde ev sahibi takım daha avantajlı. Fenerbahçe bu avantajla sahaya çıkacak. Maçın sonucunda Şenol Güneş'in sahaya süreceği onbir ile buna karşı Fenerbahçe'nin hocası Advocaat'ın taktik anlayışı çok önemli olacak.

 • 4
 • 12
Otoriteler - sini yorumladı
Otoriteler Fenerbahçe- Beşiktaş derbisini yorumladı

ZİYA DOĞAN: ORTADA BİR MAÇ
sezona başlarken tam bir Avrupa takımıydı. Alternatifiyle, her şeyiyle çok iyiydi. Ancak sakatlıklar oldu, Avrupa kupalarında yıprandığı dönemler oldu.
Son dönemlere baktığımız zaman kötü giderken toparlanan bir var. Yani bu derbi daha erken olmuş olsaydı düşünmeden "Beşiktaş favori" diyebilirdik.
Ama şimdi yıpranmış bir takım ile düzelmiş bir takım oynayacak.
Bir de maç Kadıköy'de yani seyirci avantajı da Fenerbahçe'de.
Fenerbahçe takım oyununu da iyi oynamaya başladı. Beşiktaş ise takım oyunundan uzaklaştı. Oyuncuların ferdi yetenekleri ile maç kazanmaya başladı. Son haftalarda Beşiktaş'ta bir kırılma var.
Bu nedenle maç ortada diyebiliriz.

 • 5
 • 12
Otoriteler - sini yorumladı
Otoriteler Fenerbahçe- Beşiktaş derbisini yorumladı

EMRE BOL: HAKEM HATASI OLMAZSA...
İki takımın son haftalarda oynadığı futbola baktığımızda 'nin net bir şekilde daha formda olduğu görülüyor.
Bunun en önemli sebebi futbolcuların hemen hepsinin güç, kuvvet, dayanıklılık anlamında aynı seviyede olması...
Advocaat'ın adil forma dağıtımı takımdaki bütün oyuncuların sürekli formda kalmasını sağlıyor.
Karşılaşmanın Kadıköy'de olması da Fenerbahçe'nin çok önemli avantajı.
Zira tribünler dolu olduğunda gerçekten Kadıköy'den çıkmak çok zor...
Bu şartlarda Fenerbahçe'nin ağır favori olduğunu düşünüyorum.
Yeter ki önemli bir hakem hatası yaşanmasın!

 • 6
 • 12
Otoriteler - sini yorumladı
Otoriteler Fenerbahçe- Beşiktaş derbisini yorumladı

GÜVENÇ KURTAR: ADVOCAAT FAKTÖRÜ
bu maçta daha avantajlı görünüyor. Çünkü bir takımın kemikleşmiş kadrosundan bir futbolcu bile eksik olsa o takımı çok etkiliyor. Caner ve Talisca'nın olmaması için çok önemli kayıp. Bunlara bir de Tosic, Adriano ve Rhodolfo'nun hafif sakatlıkları eklendi. Hangisinin ye yetişeceği belli değil. Beşiktaş'ın ayrıca maç trafiğinin çok olması onları çok olumsuz etkiliyor. Beşiktaş'ın son maçında 3 puanı kaçıran taraf Başakşehir'di! Fenerbahçe ise son maçlarını kazanarak çok iyi bir moral depolayarak Beşiktaş önüne çıkacak. Önceleri eleştirilen teknik direktörleri Advocaat alınan son galibiyetlerle takımla ve taraftarla bütünleşmenin verdiği ayrıca bir itici güç kazandı. Advocaat'la birlikte Van Persie gibi bir golcüyü kazandılar. Aatif'ın oynayan kadronun içine girmesi ayrıca takıma güç verdi.

BİZE ULAŞIN