kimdir?

Hindistanlı dünyaca ünlü sinema oyuncusu Türkiye'ye geldi. Peki AAmir Khan kimdir? Kaç yaşındadır? İşte Aamir Khan'la ilgili bilgiler.

Aamir Khan

Hintli yıldız son yıllarda birçok Hollywood yıldızından daha popüler bir sinema sanatçısı. Gişe rekortmeni filmlerin yönetmen ve oyuncusu Khan kimdir? İşte Khan'ın hayatı.

Aamir Khan

, 14 Mart 1965 tarihinde Hindistan'ın Bombay şehrinde dünyaya gelmiştir. Babası yapımcı ve amcası yönetmen olan Aamir Khan'ın yakın akrabaları da Hint film sektöründe yer almaktadır.

Aamir Khan

Dört kardeşinin en büyüğü kendisi olup erkek kardeşi Faisal Khan (Aktör), iki kız kardeşi Farhat ve Nikhat Khan'dır. Yeğeni Imran Khan da Hint sinemasının önde gelen aktörlerindendir.

Aamir Khan

Khan ilk okula J.B. Petit Okulu'unda başlamış sonra Bandra'da St. Anne Lisesi'nde 8. sınıfa kadar devam etmiş, 9. ve 10.sınıfı Mahim'de Bombay İskoç Okulu'unda okumuştur.

Aamir Khan

Eyalet şampiyonasında tenis oynamıştır, hatta eğitim hayatından daha başarılı olmuştur.

Aamir Khan

Khan çocukluğunu babasının yapımcılığını yaptığı filmlerin başarısızlığı sebebiyle yaşadığı finansal problemler sebebiyle "zorlu bir dönem" olarak tanımlamaktadır; "günde en az 30 kez kredi ödemeleri için aranıyorduk." diyen Khan o günlerde okul taksitlerinin ödenememesi riski ile karşı karşıyaydı.

Aamir Khan

On altı yaşında okul arkadaşı Aditya Bhattacharya'nın yönetmenliğini yaptığı Paranoia (Paranoya) adlı 40 dakikalık sessiz sinema film çalışmalarına katıldı.

BİZE ULAŞIN