Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahillerde 'bayram' bereketi

dolayısıyla 9 günlük tatili fırsat bilenler Antalya ve Muğla gibi tatil yörelerinde yoğunluk oluşturdu.

Sahillerde 'bayram' bereketi

Antalya ve Muğla'da sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler, sahilleri doldurdu. Antalya Meteoroloji Bölge Hava Tahmin Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte hava sıcaklığı 28, deniz suyu sıcaklığı 27 derece, nem oranı yüzde 54 ölçüldü.

Sahillerde 'bayram' bereketi

Turizmin başkenti Antalya, 9 günlük tatilini fırsat bilenlerin de en fazla tercih ettiği kentler arasında yer aldı.

Sahillerde 'bayram' bereketi

Sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ni doldurdu. Deniz, kum ve güneşin keyfini çıkaranlar, denizde serinledi. Plajda güneşlenen ve su sporları yapanların yanı sıra sahil kenarında yürüyüş yapıp, bisiklete binmeyi tercih edenler de oldu.

Sahillerde 'bayram' bereketi

İstanbul'dan tatil için Antalya'ya gelen İbrahim Akdemir, 9 günlük tatili değerlendirmek istediklerini söyledi. kente daha önce de geldiğini belirten Akdemir, "Hava sıcak, yarından itibaren daha da sıcak olacakmış. Kapalı ortamlarda pek durulmuyor, biz de kendimizi sahile attık." dedi.

Sahillerde 'bayram' bereketi

Tuğba Akdemir de ilk defa geldiği Antalya'yı çok beğendiğini dile getirdi.

Sahillerde 'bayram' bereketi

MUĞLA

Hava sıcaklığının 32, deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü Muğla'da vatandaşlar ve turistler, serinlemek için sahilleri tercih etti. Bayram tatilini sahillerde geçirmek isteyenler, hava sıcaklığının yükselmesiyle denize girerek serinlemeye çalıştı.

Sahillerde 'bayram' bereketi

Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'nde tatilciler, halk plajında güneşin ve denizin keyfini çıkardı. Bazı tatilciler denize girmeyi tercih ederken, kimileri de Akyaka'dan kalkan günübirlik tur tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında gezintiye çıktı. Akyaka, yakın illerden gelen turistlerle doldu. Ormanlık alanlarda piknik yapmayı tercih edenler de yoğunluk oluşturdu.

BİZE ULAŞIN