Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film sinema seyircisini güldürecek!

Beş sezondur atv ekranlarında yayınlanan fenomen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'dan şimdi bir de sinema filmi doğdu. filminin oyuncularından , ve ile bir araya geldik. Üç isim de filmin mizah anlayışının seyircide karşılık bulacağından emin. Ekip işlerine güveniyor ve "Bu diziden bir değil 20 film çıkar" diyor...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

Onları beş yıldır yeri geldi ellerinde silahlarla çatışmada yeri geldi gergin mevzuların tam ortasında yeri de geldi hüznü ve acıyı yaşarken izledik. Beş yıldır atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin karakterleri için şimdi tatil vakti!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

Dizinin de yönetmeni olan Onur Tan yine kamera arkasında. filminde mafya ailesi küçük bir kasabaya tatile gidiyor. Tabii ki bu tatilde işler bir süre sonra çığrından çıkıyor ve ekip Hızır Reis'in yaşananları duymaması için büyük bir çabaya girişiyor.
Cuma günü vizyona giren filmin oyuncularından Enişte'yi canlandıran Hakan Karsak, onun eşi Hatice'ye can veren Sevinç Gürşen ve Behzat karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanan Emir Benderlioğlu ile bir araya geldik. Diziden aşina olduğumuz durum komedisi filme nasıl yansıdı, sette neler yaşadılar, dizinin bu denli sevilmesini neye bağlıyorlar ve daha birçok konuyu çok keyifli bir sohbette masaya yatırdık. Buyursunlar...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

- Beş sezondur bir suç dizisindesiniz ama şimdi Aman Reis Duymasın ile daha mizahi yönü kuvvetli bir filmle izleyici karşısında olacaksınız. Bu ikilik seyircide nasıl karşılık bulacak sizce?
- Sevinç Gürşen: Aslında seyirci buna hazır bence. Çünkü dizideki durum komedisine fazlasıyla aşinalar. Seyircinin filmdeki mizahtan çok keyif alacağını düşünüyorum.
- Hakan Karsak: Diziyi izlemeyen bir seyirci kitlesi bile filme gidip rahatlıkla keyif alabilecek, karakterleri anlayabilecek. Öyle doğru bir senaryo matematiği kurulmuş çünkü.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

- Gerçekten diziden hiç haberi olmayan izleyicilere ne vaat ediyor?
- S. G:
Eğlence. Keyifli vakit.
- H. K: Bir aile işi bu her şeyin başında. Ailece gidip izleyip hatta sonra diziyi merak edip baştan bile izlemeye başlayabilirler. İnsanların eğlenmeye ve hafiflemeye ihtiyacı var. O yüzden diziden çıkan filmin aksiyon odaklı olmasından ziyade bu türde olması bence daha da anlamlı. Biz beş sezondur bir mafya ailesini oynuyoruz ama içinde kendi komedisi olan da bir aile bu bir yandan...
- S. G: Tabii... Öldürüp de helvasını yemediğimiz birisi olmadı henüz. (gülüyor)
- Peki dizinin takipçileri filmde farklı neler görecek?
- S. G:
Beş sezondur siyahlar, takımlar içinde görmeye alıştıkları karakterleri bambaşka bir tatil atmosferinde görecekler, daha ne olsun...
- Aman Reis Duymasın filmini dünya sinemasından bir filmle akraba yapacak olsanız hangi filmi seçerdiniz?
- Emir Benderlioğlu: Hangover olabilir... Kaç senedir tatil yapmamış, muhtemelen takım elbiseyle yatıp kalkan adamların bir anda şortu çekip tatile gitmek istemesinin bazı olaylar doğuracağı çok belli değil mi zaten?
- H. K: Evet, çok iyi kurgulanmış bir karmaşa var Hangover'daki gibi...
- Diziden başka filmler de çıkar mı sizce?
- S. G:
Ooo seri çıkar...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

YARDIMCI OYUNCU KABURGALARIMI KIRDI
- H. K: Bir değil 20 film yine çıkar. Biz de çok sahiplendik bu işi beş yıldır, yeni filmler çekilse yine olmak isteriz kesinlikle.
- Klasik olarak sette çok gülüp unutamadığınız anılardan sorsak?
- H. K:
Sonradan çok güldük ama yardımcı bir oyuncu arkadaşımız beni kaldırıp yere atıp kaburgalarımı kırmıştı (gülüyor). Bir iki haftam haram olmuştu.
- E. B: Lunapark sahneleri çekilirken yedi saat arkadaki dönen aletlerde figüranlık yapmış çocukların indikten sonra kendi kendilerine daire çizdiğini görmüştüm, o da enteresandı.
- Setin en komiği kim peki?
- S. G: Bence Ceren (Benderlioğlu). Bilmem kocası ne der ama?
- E. B:
(gülüyor) Aa Ceren komik mi yahu?
- Filmden beklentiniz nedir?
- H. K:
5 milyon gişe... (gülüyor) Şakası bir yana en büyük beklentimiz, insanların zevkle, keyifle kaliteli bir iş izlemiş olmanın verdiği hazzı yaşamaları.
- E. B: Kaç kişi izlerse izlesin ama izleyen insanlar mutlu olsun...
- S. G: Ve seri devam etsin...
- E. B: Ve yine de 5 milyon kişi de gelsin yani... (gülüyor)

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

- Emir Bey, siz diziye kötü karakter, düşman olarak girmiştiniz. Şimdi ise ana ekibin bir parçası haline geldiniz. Karakterinizin dönüşümünden memnun musunuz?
- E. B:
Karakterimin böyle bir dönüşüm yaşayacağını biraz bekliyordum. Ama bu kadar etkin bir rol oynayacak karakter olacağını ben de tahmin etmiyordum.
- Bir karakterin kötüden iyiye geçmesi söz konusu olduğunda seyirciyi ikna etmek de zordur. Nasıl başardınız?
- E. B:
Senaristlerimizin algıları o kadar açık ki, o kadar iyi gözlem yapıyorlar ki... Örneğin ben Ankaralıyım, aramızda hiç konuşmamıza rağmen birkaç bölüm sonra bizim dizideki ailenin de Ankaralı olduğu söylendi seyirciye. Yazarlarımız, oyuncunun kendi özelliklerini, yeteneklerini alıp senaryoya yansıtmak konusunda çok maharetliler. Bunun etkisi çok büyük oldu.
- Diziye sonradan girdiğinizde nasıl bir ortamla karşılaştınız?
- E. B:
Bizim dizinin cast'ı şampiyonlar ligi gibi... Ama buna rağmen herkes o kadar egosuz ve o kadar sıcak ilişkilerle bu işi götürüyor ki bunu gördüğümde çok şaşırmıştım. Bu durum adaptasyon sürecimi de hızlandırdı.
- Ekipte çok iyi paslaştığınız oyuncular var mı varsa kimler?
- H. K:
Ekip olarak pas almadığımız kimse yok. Set arkasında da çok eğlenen bir ekibiz. Ama ben hakikaten evde diziyi izlerken üç-dört kez dayanamayıp Emir'i aradım. Çok gülüyorum ona, o kadar güzel bir mizah yapıyor ki... Kahkahalarla arayıp hiç konuşmadan sadece gülüyorum...
- E. B: Bahsettiğim şey bu işte biraz, Hakan Karsak gibi bir oyuncu gece sizi arayıp "Ne temiz oynamışsın" diyor, bundan daha güzel ne olabilir ki?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’dan doğan film Aman Reis Duymasın sinema seyircisini güldürecek!

HERKESİN 'ENİŞTE'Sİ OLDUM

- Hakan Bey, sizi hem bağımsız yapımlarda hem tiyatroda hem de beş yıldır Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da izliyoruz. Tüm bunların sizdeki hissiyatını karşılaştırsanız ne dersiniz?
- H. K:
Tabii ki hissiyat olarak en tatmin edici yer tiyatro. Yaklaşık 28 uzun metraj, 10 küsur da kısa metraj bağımsız filmde yer aldım yurt içi ve yurt dışında. Orası da önemli bir besin kaynağı benim için. Dizi ise bambaşka bir tempo. Gerek hızı gerekse de izleyiciyle kurduğumuz ilişki dolayısıyla... Bağımsız filmlerde yer almak biraz yaşama dair duruşunuzla ilgili, benim de 45 yıldır bir duruşum var. Derdi olan her şeyi çok seviyorum. Çünkü bu mesleğe adım atarken topluma bir şeyler anlatabilmek adına yola çıktık.
- İnsanlar yaşınızı öğrendiklerinde şaşırıyorlar mı?
- H. K:
(Gülüyor) Şaşırıyorlar. Yine de genç kadrolarda çok yer bulamıyorum artık orta jenerasyon sayılırım.
- Sizin oynadığınız karakterin adı Enişte ve gerçek ismi dizide nerdeyse hiç geçmiyor. Bu durum sizi rahatsız ediyor mu?
- H. K: 1. sezonun 3. bölümünde bir kez geçmişti. Beni hiç rahatsız etmiyor aksine daha samimi geliyor. Beş sezonun sonunda herkesin eniştesi oldum. Yolda "Enişte" deyip çeviriyorlar, bir karakter adıyla çevrilmekten daha samimi bir şey bu. Bundan çok mutluyum.

BİZE ULAŞIN