Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2021 resmen ortaya çıktı! Bakın nasıl özellikleri var...

, geçtiğimiz yıllarda GT-R modelinin 50.yılını kutlamak için İtalyan otomobil tasarım firması Italdesign ile ortak çalışarak özel bir araç ortaya koyacağını açıklamıştı. olarak adlandırılan o modelin görüntüleri ve çeşitli bilgileri de yine geçen yıl yayınlanmıştı. Normalde dünya lansmanının Cenevre Otomobil 2020 kapsamında yapılması planlanmış olan bu özel araç, resmi olarak tanıtıldı. Yani bugüne kadar sadece dijital görüntülerde gördüğümüz aracın gerçek fotoğraflarını da artık görebiliyoruz.

2021 Nissan GT-R50 resmen ortaya çıktı! Bakın nasıl özellikleri var...

Bu araç, 2007 yılından beri yani uzun süredir piyasada olan R35 kodlu jenerasyon GT-R Nismo'yu baz alıyor. Fakat Italdesign'ın yoğun çalışmaları sonucunda aracın görünümü oldukça özelleştirilmiş. Yani tamponlardan farlara kadar her kısımda bir değişiklik söz konusu.

2021 Nissan GT-R50 resmen ortaya çıktı! Bakın nasıl özellikleri var...

Oldukça keskin hatlara sahip olarak tasarlanan aracın tavan çizgisi de 54 mm kadar alçaltılarak çok daha agresif bir görünüm ortaya konmuş. Araçta özel tasarımlı 2 inç'lik jantlar da yerini almış. Kabinde ise aracın dışındaki gibi önemli tasarım değişikliklerinden ziyade, R35 GT-R'ın iç mekanıyla karşılaşıyoruz. Fakat burada karbonfiber ve deri gibi normalden daha özel malzemelere daha fazla yer vermiş.

2021 Nissan GT-R50 resmen ortaya çıktı! Bakın nasıl özellikleri var...

Aracın kaputu altında da 3.8 litrelik çift turbolu bir V6 motor görev yapıyor ve bu motor GT-R Nismo ile aynı. Fakat GT-R Nismo'ya göre bu araçta 112 beygir daha fazla güç ve 128 Nm daha fazla tork söz konusu. Yani aracın değerleri 720 beygir güç ile 780 Nm tork şeklinde. , artırılan bu güç için aracın şanzımanını da revize etmiş.

2021 Nissan GT-R50 resmen ortaya çıktı! Bakın nasıl özellikleri var...

Tüm bunlara ek olarak araca yeni Brembo frenler, Bilstein süspansiyonlar, önde 255/35 R21 arkada ise 285/30 R21 ölçülerinde Michelin Pilot Super Sport lastikler gibi şeyler de eklenmiş. , bu araçtan sadece 50 adet üreteceğini ve her birinin fiyatının 1 milyon dolar olacağını da açıklıyor. Bu da bu aracın GT-R Nismo'dan 5 kat daha pahalı olması anlamına geliyor. Aracın yıl sonunda müşterilerle buluşacağı da belirtiliyor.

(Motor 1 TR)

SON DAKİKA