Yeni modeller yola çıktı

 • 1
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

Otomotiv pazarında yeni model rüzgarı hız kesmiyor. Markalar, baştan aşağı yeniledikleri ya da yepyeni modellerini birbiri ardına satışa sunuyor. Türkiye'de eylül ayında satışa sunulan otomobilleri sizler için toparladık. Küçükten, lükse, elektrikliye kadar her segmentte yer alan yeni modeller şöyle...

Ufuk SANDIK

 • 2
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

30 dakikada şarj edilebiliyor
En başından itibaren elektrikli bir araç olarak tasarlanan Renault ZOE, Türkiye'de 66 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. ZOE aylık pil kira ücreti ise 59 eurodan başlıyor.

ZOE tek ekipman seviyesi olan 'ZEN' ve tek motor ile satışa sunuluyor. Motor 65 kW (88 bg) gücünde. Maksimum tork değeri ise 220 Nm. 0'dan 50 km/s hıza dört saniyede çıkıyor. Sürüş tarzına ve hava koşullarına bağlı olarak 100 ila 150 kilometrelik menzil sunuyor.

ZOE, şarj istasyonunda 30 dakika ila dokuz saat arasında tamamen şarj edilebiliyor.

 • 3
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

Citroen C4 Cactus yola çıktı
Fransız Citroen'in dünyadaki en büyük distribütörü Baylas, yenilenen C1 ile yepyeni modeli C4 Cactus'ü Türkiye'de satışa sundu. Citroen C4 Cactus'un satış fiyatı 54 bin 900 TL, C1 ise 39 bin 900 TL'den başlıyor. C4 Cactus, Türkiye'de benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor ile satışa çıkıyor. Dizel model sadece ETG6 otomatikleştirilmiş şanzıman ile satışa sunulurken; benzinli model ise düz vites ve ETG otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Cactus'te Citroen tarafından geliştirilen aracı şehir içinde oluşabilecek ufak darbelerden koruyan içi hava dolu kapsüller 'Airbump' bulunuyor. Tavana yerleştirilen yolcu hava yastığı ise dünyada ilk kez Cactus'te kullanılıyor.

 • 4
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

C1 YENİLENDİ

2005'te piyasaya çıktığından bu yana dünya genelinde 780 bin'lik satış adedine ulaşan Yeni Citroën C1, yeni neslinde de kompakt, ekonomik ve çevre dostu bir şehir aracı kavramını benzersiz teknolojiler ve kullanım konforu ile birleştirerek sunuyor.

 • 5
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

Porsche Cayenne yenilendi
Porsche'nin, ilk kez satışa çıktığı 2002 yılından bu yana büyük satış başarısı elde eden SUV modeli Cayenne yenilendi.

Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel, Cayenne S Diesel ve ilk kez satışa sunulan Cayenne S E-Hybrid versiyonları ile sunulan Yeni Cayenne Ailesi, ilk bakışta daha agresif dış tasarımı ile dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön gövdesi, ızgarası, motor kapağı ve ön tamponda yer alan hava girişleri araca daha dinamik bir duruş kazandırıyor.

Cayenne ve Cayenne S modellerini bir önceki nesilden ayıran 4 noktalı gündüz sürüş farları, Bi-Xenon farlar, ana farların altında bulunan yeni aydınlatma modülleri ve yenilenen ızgara dikkat çekiyor. Cayenne Turbo modeli ise, bu modellerden farklı olarak daha geniş ızgarası, LED ve sis farları ile ayırt ediliyor. Yeni Cayenne modelinin arka lambalarına da üç boyutlu bir tasarım getirilerek daha keskin bir görünüm kazandırıldı.

 • 6
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

Cayenne modelinin Diesel versiyonları, her zaman olduğu gibi sportif sürüşü verimlilik ile buluşturuyor. Cayenne Diesel modelinin 262 bg güç üreten 3 litrelik V6 motoru 100 kilometrede ortalama 6.6 litre yakıt tüketiyor. 4.2 litrelik V8 motora sahip Cayenne S Diesel modeli 385 bg güç üretirken, 100 kilometrede ortalama 8 litre yakıt tüketimine sahip.

Yeni Cayenne S modelinde kullanılan 3.6 litrelik V6 Bi-Turbo motor, Porsche tarafından geliştirildi. 420 bg güç üreten yeni motor, Cayenne S modelini 0'dan 100 kilometreye sadece 5.5 saniyede ulaştırıyor. Cayenne S modelinin azami hızı ise saatte 259 kilometre. 520 bg güç üreten 4.8 litre V8 Bi-Turbo motora sahip olan Cayenne Turbo 0'dan 100 kilometre hıza 4.5 saniyede ulaşırken, azami 279 kilometre hız yapabiliyor.

 • 7
 • 16
Yeni modeller yola çıktı
Yeni modeller yola çıktı

Opel'in sıradışı modeli Adam Rocks
Opel'in sıra dışı çizgilere sahip Adam Rocks modeli yollara iniyor. Araç, tasarımı, yeni nesil motoru ve kişiselleştirme özellikleri ile dikkat çekiyor. Yeni ve tamamı alüminyum olan üç silindirli 1.0 ECOTEC Turbo motor 90 ve 115 olmak üzere iki farklı beygir seçeneği ile sunuluyor ve her iki motor da 170 Nm tork üretiyor. Euro 6 emisyon standartlarına uygun üç silindirli motorun 90 beygirlik seçeneğinde maksimum hız 180 km/saat, yakıt tüketimi 4.5 litre, sıfırdan 100 km hıza 11.9 saniyede ulaşıyor. 115 beygirlik motor seçiğinde ise maksimum hız 196 km/saat, yakıt tüketimi 5.1 litre, sıfırdan 100 km hıza 9.9 saniyede ulaşıyor.

BİZE ULAŞIN