Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kimdir, hangi takımı tutuyor?

A Milli Takım, EURO 2020 Elemelerinde Fransa'yı 2-0 yenerek tarih yazdı. Millilerin genç yıldızı ise takımın en çok konuşulan oyuncularından biri. Peki 21 yaşındaki stoperin Karamürsel'den İtalya'ya uzanan yolculuğu nasıl gelişti? Çocuk yaşta yaşadığı büyük acı neydi? altyapısından yetişti ama küçükken hangi takımı tutuyordu? Fenerbahçe'den neden ayrıldı? İşte bilmediğiniz yönleriyle Merih Demiral...

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

Hürriyet Gazetesi'nden Süleyman Arat'ın haberine göre; Milli Takım, son dünya şampiyonu Fransa'yı devirirken, takımın omurgasını oluşturan 20'li yaşların başlarındaki gençler gündeme oturdu. Bu akşam İzlanda karşısında da takımın yükünü omuzlamaları beklenen genç futbolcuların her biri ayrı bir öykünün kahramanı.

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

Ama içlerinde öyle biri var ki, hikâyesi, hüzün, acı, emek, mutluluk ve başarı kavramlarının tamamını içinde barındırıyor. Merih Demiral'dan söz ediyoruz. Kamuoyunun gündemine "F.Bahçe'nin nasıl olup da elinden kaçırdığı" sorusuyla giren Merih'in öyküsünün her bölümü ayrı ayrı çok çarpıcı.

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

Bugün ismi 15 milyon Euro'ya Juventus'a gideceği haberleriyle anılan 21 yaşındaki milli futbolcunun nereden nereye geldiğini araştırdık... İşte Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın, "Elimizden kaçması bizim için çok üzücü ve çok da acı bir ders" dediği Merih'in hikayesi...

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

BİR KARDEŞ TAKIMA, BİRİ ÇAY BAHÇESİNE

Merih, Karamürselli... Burada inşaatlarda beton ve kalıp işçisi olarak çalışarak iki oğlunu büyüten Burhan Demiral, ondaki futbol yeteneğini ilk keşfeden kişi... Burhan Bey, yaşıtlarına göre daha iri olan küçük Merih'i okullar tatil olur olmaz futbol öğrenmesi için Karamürsel İdman Yurdu futbol okuluna, futbol konusunda daha sınırlı yeteneği olan abisi Fatih'i de yaz aylarında garsonluk yapması için Yakamoz Aile Çay Bahçesi'ne verir.

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

İLK DOKUNUŞ CAMGÖZ HASAN'DAN

Yıllarca Karamürsel'de gençleri futbola kazandıran, 'Futbolcu olacak çocuğu yürüyüşünden anlar' denilen 'camgöz' lakaplı, Hasan Özeren, 9 yaşında çalıştırmaya başladığı Merih'i nakış gibi işler. 13 yaşında da 'nin kapısını çalar. Özeren, o dönemi şöyle anlatıyor:

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

"Merih ile birlikte bir arkadaşı, Onur Kaçar'ı da 'ye götürdüm. Tesislerde 1,5 ay kadar kaldı bu iki çocuk. Altyapıdaki hocalar Onur Kaçar'ı beğendiklerini ama Merih'i beğenmediklerini söylediler. İtiraz ettim, Semih Özü Hoca, Merih'i 45 gün çalıştırmam için bana antrenman programı verdi. O programı harfiyen uyguladım sonra tekrar Dereağzı tesislerine gittik, bu kez 'Tamam' dediler."

Merih Demiral kimdir, hangi takımı tutuyor?

ANNESİNİ TRAFİK KAZASINDA KAYBETTİ

Dereağzı'na yerleştirilen 13 yaşındaki Merih, ertesi yıl annesi Fatma Hanım'ı trafik kazasında kaybeder. Büyük acıdır, hele o yaştaki bir çocuk için. Karamürsel'deki cenazeye takım arkadaşları, hocaları katılır, acısını hafifletmeye çalışırlar.

SON DAKİKA