Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve ...

Galatasaray'ın efsane kalecilerinden Taffarel, flaş açıklamalara imza attı. Brezilyalı eski yıldız, Galatasaray'ın kalecisi Muslera ve geçtiğimiz günlerde istifa eden Hasan Şaş işe alakalı konuştu. İşte Taffarel'in o sözleri...

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

ve Brezilya Milli Takımı'nın efsane kalecilerinden , corona virüsü günleri ve sarı-kırmızılılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

Brezilya'da corona virüsü günlerinin nasıl geçtiğini anlatan Taffarel, "Burada da tüm dünyada olduğu gibi tedbirler var. Biz takvim olarak dünyanın gerisindeyiz, yani henüz pik noktayı görmediğimiz söyleniyor. Ama bence bir an önce normalleşme başlamalı. Gerekli tedbirler alınarak bütün hayat normale dönmeye gayret etmeli. İnsanların buna ihtiyacı var. Sadece futbolcuların ya da kulüplerin değil en dar gelirli insanların bile futbola ihtiyacı var. Bir an önce kaldığı yerden başlamalı" diye konuştu.

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

"HASAN ŞAŞ DUYGULARINI YOĞUN YAŞAYAN BİRİSİ"

Yardımcı Antrenörü 'ın istifası hakkında yorumda bulunan eski Brezilyalı kaleci, "Hasan karakter olarak çok iyi bir insan, duygularını hep çok yoğun yaşayan birisi. Duygularını bu derece yoğun yaşayan birinin bazen ara vermesi gerekir, bence olay sadece bu. O Galatasaray'ın bir parçası ve hep öyle olacak. Bu sadece bir ara verme, dinlenme o kadar" şeklinde konuştu.

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

"GALATASARAY HEP TECRÜBESİYLE KAZANAN TARAF OLUYOR"

Ligin başlaması durumunda 'ın şansını değerlendiren , "Galatasaray sezon istediği gibi başlayamadı ama sorunlarını bir bir çözerek ligin zirvesine yaklaştı. Liglere ara verilmeden önce de şampiyonluğun en önemli adaylarından birisiydi. Bu yıl çok iyi bir takım kurdu ve iyi oynuyorlar. Ancak Galatasaray kazanmaya başlayınca o tecrübesiyle hep kazanan taraf oluyor. Sanırım bu yıl da öyle olacak. Salgın dönüşü takımlar aynı düzeyleri ile mi dönecek, ne kadar çalışabilecekler bilmiyoruz. Bu en önemli faktör olacak" ifadelerini kullandı.

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

"MUSLERA'DA AYNI HATAYA DÜŞÜLMEMELİ"

'ın Uruguaylı kalecisi hakkında da konuşan Taffarel, "Muslera benim bütün rekorlarımı kırdı. Herkes 'Fernandooo' diye bağırıyor, Taffarel sıfır diyor (Gülerek). Ben Kupası'nı aldığımızda Muslera'dan sadece bir yaş büyüktüm ve kalmak istiyordum. Ama yönetim öyle bir tavır sergiledi ki adeta git dediler. Halbuki takıma verebileceğim çok şey daha vardı. Aynı hataya düşülmemeli, Muslera bu takımla bütünleşti. Mutlaka kalmalı, takıma çok fazla şey daha verebilir" şeklinde konuştu.

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

"UEFA KUPASI'NDAKİ O FUTBOLCU TOPLULUĞU ÇOK KALİTELİYDİ"

17 Mayıs 2000 tarihinde kazanılan Kupası için görüşlerini belirten efsane kaleci, "O futbolcu topluluğu çok kaliteli, çok çalışkandı. Finale kadar hak ederek gelmişti. En başından beri bu ülkenin alışık olmadığı bir şeye inanan ve her geçen gün takımını inandıran bir hocamız vardı. Terim ilk günden itibaren Alman, İtalyan, İngiliz fark etmez yenebilirizi öğretiyordu. Herkes ama herkes çok çalışıyordu, bu çalışkanlık da 2002'de 'ye dünya üçüncülüğü getirdi. Bu nedenle final maçı tıpkı diğer maçlar gibi inanarak ve çalışarak çıkıp kazandığımız bir maç oldu" dedi.

Taffarel'den flaş sözler! Muslera ve Hasan Şaş...

"ALLAH HEM BANA HEM TÜRKİYE'YE YARDIM ETTİ"

Maç penaltılara kaldığında bir İngiliz yorumcunun 'Taffarel'i yenmek imkansız' demesinin hatırlatılması üzerine Taffarel, "Evet ironik bir durum. Ben penaltıyı kurtarmadım ama Suker ve Viera atamadı. Onlar kötü günündeydi. Bence Allah hem bana hem de tüm 'ye yardım etti diyelim. Belki Allah bize şunu gösterdi; bu bir kişinin kahraman olacağı bir maç değil, bir takımın kahraman olması gereken bir maç. Bütün takımın hak ettiği bir zafer. Çünkü ben kurtarsaydım herkes zaferi Taffarel'den bilecekti" açıklamasında bulundu.

SON DAKİKA