Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan flaş açıklaması

Corona virüsü salgını hakkında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde vaka sayısı 244 bin 517'e yükseldi, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 10 bini aştı. Teknoloji şirketleri de salgına göre stratejilerini değiştirip, adımlar atmaya başladı. SpaceX ve 'nın CEO'su olan , salgını hakkında yeni bir açıklama yaptı. Ünlü girişimci dünyayı etkisi altına alan salgınla ilgili olarak fabrikalarının solunum cihazı üretmek için yeniden tasarlanabileceğini söyledi.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

ve SpaceX'in CEO'su , yeni tip (Covid-19) salgınıyla mücadele için suni solunum cihazı üretmeyi teklif etti.

Musk, Twitter hesabından ''İhtiyaç varsa suni solunum cihazları üreteceğiz.'' açıklamasında bulundu.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

İhtiyaç duyan hastaneler için suni solunum cihazları yapabileceklerini ancak bu üretimin hemen mümkün olmadığını belirten Musk, '' ileri HVAC sistemlerine sahip arabalar üretiyor. SpaceX yaşam destek sistemleri olan aracı yapıyor. Suni solunum cihazları zor değil ancak hemen üretilemez." ifadesini kullandı.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

Forbes'ta yer alan habere göre, daha önce salgını nedeniyle yaşanılan paniğin aptalca olduğunu söyleyen CEO'su , çalışanlarına gönderdiği elektronik posta ile evden çalışabileceklerini söylemişti.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

Geçtiğimiz günlerde, Musk, COVID-19 ile ilgili çalışanlarına bir mesaj göndermiş ve bu mesajda istatistik verilerine yer vererek trafik kazaları corona virüsten daha tehlikeli ifadelerine yer vermişti

Özel SpaceX ve 'nın CEO'su Elon Musk geçtiğimiz hafta resmi Twitter hesabından attığı tweette "Corona virüsü paniği aptalca" ifadelerini kullanmıştı.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

ELON MUSK KİMDİR?

kuşkusuz son dönemin en çok konuşulan ismi. Peki kim bu Elon Musk?

Güney Afrika asıllı ABD'li mucit ve girişimci olan Elon Musk Kanadalı bir anne Haldeman ve bir baba Errol'un oğlu olarak dünyaya geldi.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

12 YAŞINDA YAZDIĞI OYUNLA 500 DOLAR KAZANDI

kendi kendine yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi ve 12 yaşındayken kendi yazdığı Blastar isimli oyunu tasarladı ve daha sonra bu oyunu o zamanın parası ile 500 dolara satarak bilişim sektöründeki ilk parasını kazandı.

Elon Musk'tan flaş corona virüs açıklaması

1992 yılında, Kingston, Ontario'daki Queen's University'de iki yıl eğitim aldıktan sonra ABD'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak kabul gören University of Pennsylvania'da işletme ve fizik okumak için Kanada'dan ayrıldı.

SON DAKİKA