Türkiye'nin en iyi haber sitesi

askerlerin ilk celbi kışlada

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada

KIŞLAYA TESLİM OLDULAR

askerlik hizmetinden faydalanacak olan askerlere ilişkin hazırlanan celp takvim süreci işlemeye başladı. için müracaat işlemlerini tamamlayan askerler, 21 günlük eğitimlerini tamamlamak üzere kışlalarına teslim oluyor.

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada

ETİMESGUT'TA 2 BİN 550 KİŞİ

Bu kapsamda 3 celp döneminin ilkinde vatani görevini Ankara'da yapacak olan askerler, Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Eğitim ve Tümen Komutanlığına teslim oldu. Etimesgut'taki kışlada ilk celpte yaklaşık 2 bin 550 kişi vatani görevini yapacak. askerlik hizmetinden yararlanacak yükümlüler, "tek er muharebe eğitimi", "yanaşık düzen eğitimi", "mekanik nişancılık ve atış eğitimi", "temel beden eğitimi" ve "askeri kültür" olmak üzere 5 ana başlıkta eğitim görecek.

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada

"EVDE 2 ÇOCUĞUM VAR"

Kışlaya gelen askerler, aileleriyle vedalaşmalarının ardından giriş için kayıtlarını yaptılar. "Vatan hizmetine hoş geldiniz" yazılı kapıdan giriş yapan askerler, vatani görevlerine başladı. askerlik için Rize'den gelen Doğan Yazıcı, "Bedelli ilk çıktığı gün başvuru yaptım. Evde 2 çocuğum var, onları bırakıp geldim. Rize'de ahşap evler yapıyorum. 21 gün bence gerçek askerlik için yeterli değil ama çalıştığımız için 21 gün ideal" dedi.

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada

"İŞLERİM AKSAMAYACAK"

Murat Anuç, "İstanbul'dan geldim. çoğumuz için iyi oldu. Uzun zamandır da bedelliyi bekliyordum. Yaklaşık 5 yıldır kendi işimi yapıyorum. İşimi 1 sene bırakıp gelmem işlerimin aksaması demektir. 21 gün boyunca işimi bir arkadaşa bıraktım. Kısa zamanda yapıp döneceğim" ifadelerini kullandı.

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada

"ŞANSIMA İLK CELP ÇIKTI"

Berkay Kuru, "Çalışıyordum, mesleğim gereği de şantiyelere gitmem gerekiyor. Devlet tarafından böyle bir imkan sağlanınca kullanalım dedik. Şansıma ilk celp çıktı. Çok güzel bir kanun da yapıldı, işten çıkmak zorunda kalmadım" şeklinde konuştu.

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada

"HEYECANLIYIM"

Oğlunu askere bırakan Bülent Kuru ise, "Heyecanlıyım. Kısa da olsa sonuçta asker oluyor. İnşallah hem vatana hem de ailesine hayırlı biri olur. Profesyonel askerliğe geçiş yapan bir ülkedeyiz. Bunu herkesin eşit bir şekilde faydalanacağı bir duruma getirmeliler bence" diye konuştu.

Bedelli askerlerin ilk celbi kışlada
BİZE ULAŞIN