Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, ’da toplu açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu

'da toplu açılış törenine konuşan , çarpıcı mesajlar verdi. Konuşmasında gündeme ilişkin önemli açıklamalara da yer veren Erdoğan, "Bir dönem karanlık suikastlerle milletimizi karanlıklara sürüklemeye kalktılar. Hukuk koluyla darbeye kalkıştılar. Eli kanlı örgütleri üstümüze saldılar. Bozguna uğrattık. FETÖ eliyle ülkemize kast ettiler, bunu da püskürttük. 15 Temmuz gecesi sizlerle beraber bunların ağababalarına hayatlarının dersini verdik" dedi. Güvenlik güçlerince bu örgüte ait Isparta'da 100 kilo altın, 5 milyon dolar da para bulunduğunu ifade eden Erdoğan, Türk milleti olarak dünya demokrasi tarihine altın harflerle kazınan bir büyük destana hep beraber imza attıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi de Münbiç'te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir biliyor musunuz? Evet 'biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın'. Oraya da gidilecek, niye? Çünkü bize söz verdiler, '90 günde burayı terk edeceğiz' dediler, terk etmediler. Gereği yapılacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hükümet Meydanı'nda düzenlenen Toplu Açılış Törenine katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu

'Münbiç'e de gidilecek'

5 aylık bir aranın ardından Ispartalılarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdoğan, tüm ilçelerdeki vatandaşları da selamladı. , Türkiye'nin bekası ve vatanın selameti için canlarını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet diledi, yaralanarak gazi olanlara da selamlarını iletti. 'ya olan şükran borcunu ödemek istediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 ay önce 27 Mayıs'ta Isparta'ya gelerek vatandaşlardan 24 Haziran'da "sandıkları patlatmasını" istediklerini anımsattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu

Ispartalıların kendilerine verdiği sözü tuttuğunu ve 3-1 yaptıklarını anlatan Erdoğan, "Demek ki biraz daha çalışsaydık 4-0 olacaktı. 24 Haziran'da bir kez daha çok güçlü bir şekilde ülkesine, partisine, milletin adamına sahip çıktı. Isparta sadece demokrasinin değil, aynı zamanda vefanın da şehri olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Şahsımı yüzde 58,75 ile cumhurbaşkanlığı makamına layık gören tüm Ispartalı vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Aynı şekilde AK Parti'yi yüzde 47,7 oy oranıyla birinci parti yapan, Cumhur İttifakı'nı da yüzde 61 ile zirveye taşıyan tüm kardeşlerime el kalbi şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu

Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde sandığa giderek hür iradeleriyle tercihte bulunan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, "Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin diyorum." ifadesini kullandı. 'ya 4 bini aşkın uzman erbaşın bröve törenine geldiklerini anımsatan Erdoğan, "Buradan bir yolculuğa çıkacaklar. Bunlar komando ve hepsi kahramanlar. Bunlar ülkemizin dört bir yanını, vatan topraklarını inşallah koruyacaklar." dedi. Önlerinde yeni bir seçim olduğunu, Mart 2019'da sandığa gideceklerini ve 5 yıl süresince şehirlere hizmet edecek yerel idarecileri belirleyeceklerini bildiren Erdoğan, vatandaşlara "Buna hazır mıyız?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu

Vatandaşlardan olumlu yanıt alan Erdoğan, "Çok çalışacağız. İlçeleriyle beraber merkez, tamam? Ama çok gayret. İşi hafife almayacağız, sağlam tutacağız. İnşallah size hizmetkar olacak belediye başkanlarıyla, encümen, meclis her şeyiyle Isparta'yı çok daha farklı bir yere taşıyacak bir kadroyu istiyoruz ki Mart 2019 kuralım. Bunu sizlerle beraber yapacağız. Siz isterseniz olur, karar mercii sizsiniz. Buna hazır mıyız? Hemen buna başlıyoruz, geciktirmek yok." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’da toplu açılış töreninde konuştu


, 24 Haziran'da ülkesine, devletine ve istikbaline sahip çıkan 'nın mahalli idareler seçimlerinde de tavrını yine hizmetten, projeden, eser siyasetinden yana koyacağına inandığını vurgulayarak, "Isparta'nın bizi mahcup etmeyeceğini de çok iyi biliyorum." ifadesini kullandı. Komando uzman erbaşların törenine katılarak onların sevincine ortak olduklarını belirten Erdoğan, uzman erbaşları, ailelerini ve komutanlarını tebrik etti.

BİZE ULAŞIN