Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de, 'nın kâbusu timleri iz sürüyor

Doğu kırsalında terör örgütü 'ya yönelik başarılı operasyonlarda, örgütün sözde 'lider kadro'larını etkisiz hale getiren Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'na (JÖAK) bağlı Jandarma Komando timleri, operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Bölgede Demirören Haber Ajansı'nca (DHA) görüntülenen timler, ormanlık, eğimli ve zorlu arazi koşullarında terörist grubu etkisiz hale getirmek için operasyonlarla iz sürüyor.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

PKK'LI TERÖRİSTLERİN KABUSU: JÖH

Türkiye'nin ilk keskin nişancı tüfeği 'Bora-12' ile Türk yapımı silahlı zırhlı personel taşıyıcı 'Ejder' kullanan askerler, araziyi didik didik tarıyor.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

BÖLGE HALKINDAN DESTEK

Bölge halkının destek verdiği askerler, operasyon dönüşü ikramlarla karşılanıyor.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

KARADENİZ'DE PKK'YA BÜYÜK DARBE

Doğu Bölgesi'nde Gümüşhane, Giresun ve Trabzon illeri kırsalında terör örgütü 'ya yönelik operasyonlar kapsamında, İçişleri Bakanlığı'nın 'aranan teröristler listesi'ndeki 'kırmızı kategori'de başına 4 milyon lira ödül konulan 'Zeynel' kod adlı terörist Mehmet Yakışır ile yine aynı kategoride yer alan 'Türk Tarık' kod adlı terörist Barış Öner etkisiz hale getirilmişti.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

Açılım Grubu'ndaki sözde 'lider kadro'larının etkisiz hale getirilmesinin ardından ağır darbe alan ve dağılan örgütün geride kalan unsurlarının yakalanması için Jandarma Komanda Özel Asayiş Komutanlığı'na bağlı Gümüşhane Kürtün Jandarma Komando timleri operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Timler, ormanlık, eğimli alanda zorlu arazi koşullarında, terörist grubu etkisiz hale getirmek için operasyonlarla iz sürüyor.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

SON TEKNOLOJİK SİLAHLAR KULLANILIYOR

Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Kürtün İlçe Jandarma Komando timleri, operasyona çıktıkları arazide, en son teknolojik yerli silah ve mühimmat ile askeri malzemeleri kullanıyor. Türkiye'nin ilk keskin nişancı tüfeği 'Bora-12' ile Türk yapımı silahlı zırhlı personel taşıyıcı 'Ejder' kullanan askerler, dağ, taş, dere, tepe demeden araziyi didik didik tarıyor.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

Operasyonlarda, insansız hava aracı (İHA) ile ATAK ve Kobra tipi askeri helikopterler de kullanılıyor. Güvenlik güçleri, kaçış bölgelerini kontrol altına aldığı terörist grubu etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyonlarını sürdürüyor.

Karadeniz'de, PKK'nın kâbusu JÖH timleri iz sürüyor

'ASKERLER SICAKTA SUSAMIŞTIR DİYE DÜŞÜNDÜK'

Doğu 'de terör örgütü 'ya yönelik süren operasyonlara vatandaşlar da büyük destek veriyor. Daha önce operasyondan dönen birlikleri ilçe girişinde Türk bayrakları ile karşılayan vatandaşlar, kırsaldaki operasyonlarda askere ikramlarda bulunuyor. Kürtün ilçesinde operasyondan dönen jandarma komando timlerinin yoluna çıkan 3 çocuk, askerlere su ve ayran ikramında bulundu.

BİZE ULAŞIN