Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

'ta ilkokuldan sonra sorunu nedeniyle okula devam edemeyen 43 yaşındaki 2 çocuk annesi Şeyma Zehra Sarı, kızı okula giderken kendisi de açık öğretimle ortaokul ve liseyi bitirdi ardından üniversiteden birincilikle mezun oldu. tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni Taşlıçiftlik Yerleşkesi Stadyumu'nda yapıldı.

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

ANA-KIZ MEZUNİYET TÖRENİ'NDE

'ta ilkokuldan sonra sorunu nedeniyle okula devam edemeyen 2 çocuk annesi Şeyma Zehra Sarı (43), kızı okula giderken kendisi de açık öğretimle ortaokul ve liseyi bitirdi ardından üniversiteden birincilikle mezun oldu. tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni Taşlıçiftlik Yerleşkesi Stadyumu'nda yapıldı.

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

TIP FAKÜLTESİ BİRİNCİSİ SARE

5 bin öğrencinin mezun olduğu törende Tıp Fakültesinden birincilikle mezun olan bedensel engelli Sare Aydın (26) ile Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü birincilikle bitiren 2 çocuk annesi Şeyma Zehra Sarı dikkat çekti.

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

DİPLOMASINI DEKAN VERDİ

Tıp Fakültesi birincisi Sare Aydın, alkışlar arasında özel platformdan tekerlekli sandalye ile sahneye çıkarak diplomasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertan Bülbüloğlu'dan aldı. Tarih bölümü birincisi Şeyma Zehra Sarı'ya ise diplomasını Valisi Ömer Toraman takdim etti.

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

BEDENSEL ENGELLİ SARE'NİN DİPLOMA SEVİNCİ

Törenin sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet heyecanı yaşadı. Törene, Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, il protokolü, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezuniyet töreni Kolpa konseri ile sona erdi.

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI YÜZÜNDEN OKUYAMAMIŞTI

İlkokuldan mezun olduktan sonra eğitimine devam edemediğini ifade eden arih bölümü birincisi Şeyma Zehra Sarı, " sorunu olduğu için okuyamadım. Yıllar sonra evlendim, çocuklarım oldu. Sonra içimde kalan bu uhdeyi devam etmek istedim. Çocuklarım orta okula başlayınca ben Açık öğretimden orta okul ve liseye devam ettim. Onlarla beraber ben de okudum. Liseyi bitirdiğimde sınavlarına girdim ve tarih bölümünü kazandığımda çok memnun oldum. Bu benim hayalimdi, aslında daha fazlasını hayal etmemiştim. Bu bölümde okurken disiplinli çalışmaya gayret ettim. Çünkü içimde hep bir okuma özlemi vardı. Arkadaşlarımla disiplinli çalıştım ve sonunda hiç hayal edemediğim bir şekilde üniversite mezunu oldum. Hiç hayal etmemiştim, bugün hayallerimin ötesini yaşıyorum. Çok mutluyum" dedi.

Kızı ile başladığı üniversiteyi birincilikle bitirdi

"YÜKSEK LİSANS DÜŞÜNÜYORUM"

Kızı Zeynep Sarı'nın (23) İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olacağını ifade eden Sarı, "Ayrıca onun da sevinci ve gururunu yaşamaktayım. İki sevinci bir arada yaşıyorum. Bundan sonrası için eğer yapabilirsem yüksek lisans düşünüyorum" diye konuştu. Tarih Bölümü Araştırma Görevlisi Edip Uzundal, hem bir hem ev hanımı olmasına rağmen çalışkan ve devamsızlığı az olan Sarı'nın çok gayretli bir öğrenci olduğunu belirterek, "Çalışkandı. Ancak bu derecede başarılı olması bizi şaşırttı. Osmanlıca ve seçmeli derslerde ayrı bir gayreti vardı. Bugün bizleri de gururlandırdı" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN