Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

Başkanı , mazbatasını aldıktan sonra verdiği sözü tutarak ilk icraatını yaptı. Sayan, "Cuma günü belediyenin kapılarını söküyoruz. Güvenlik nedeniyle oraya konulan x-ray cihazlarını da kaldırıyorum" dedi.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

Başkanı , 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 'den belediye meclis üyeliğini kazananlar için Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen mazbata törenine katıldı.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

Sayan, yaptığı konuşmada, " büyük bir destan yazdı, bütün bu destanı okudu. Ağrı'yı kötü gösterdi. Ona Ağrı'nın ne olduğunu göstereceğiz. Ağrı bir denizdir, bir okyanustur. Haddini bilmeyen, kendini bilmeyen gazeteci müsveddesinin Ağrı'ya hakaret etmesi, hakir görmesi kabul edilebilecek bir durum değil. Sizin onurunuz benim onurumdur. Sizin şerefiniz benim şerefimdir. Buraya hizmetkar olmaya geldim.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

5 yıl sonra burada 4-0 yapabilir miyim, 4 milletvekili çıkarabilir miyim, 'yı 'nin yıldız şehri yapabilir miyim, bu iddialarla geldim. O kitapçıktaki her sayfa benim namusum ve şerefimdir. Onu gerçekleştirmeye geldim. Ben buraya evden ya da belediyenin koltuğundan gelmiyorum. Fatih Mahallesi'nde tandırda ekmek pişiren teyzenin yanından kalkıp geldim. Bir gün kendimi sizin üzerinizde göreceksem, bir gün sizi daha altta göreceksem ya Rabbi, sen şimdiden belediye başkanlığını elimden al" dedi.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

Cumhurbaşkanı ile görüştüğünü dile getiren Sayan, 'nın sorunlarını anlatıp yardım istediğini söyledi.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

Halkın da gereken desteği verdiğini belirten Sayan, "'nın kötü kaderine 'dur' diyeceğiz. Cumhurbaşkanımız İstanbul'da belediye başkanı olurken su yoktu ya, her tarafta çöp vardı ya. Cumhurbaşkanımız o şehri yıldız şehir yaptı ya. Ben de onun neferiyim. Cumhurbaşkanı'nın talebesiyim. İnşallah ben de burayı yıldız yapacağım." dedi.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan'ın ilk icraatı

Herkese adaletli davranacağı sözünü de hatırlatan Başkanı , "Hata yaptığımda beni uyarın. Cuma günü Merkez Camisinde okutacağımız mevlitten sonra Vali Süleyman Elban'dan görevi devir alacağız. Cuma günü belediyenin kapılarını söküyoruz. Güvenlik nedeniyle oraya konulan x-ray cihazlarını da kaldırıyorum" diye konuştu.

SON DAKİKA