Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da bulundu

'da bir vatandaş yol ortasında buldu. Farklı olarak gördüğü o kuşu alıp eve getirdi. Kuşun Fil suresinde anlatılan ve bir çok dini hikayeye konu olan Ebabil kuşu olduğunu öğrenince çok şaşırdı ve heyecanlandı. Ebabil kuşu hikayesi ile herkesi büyülüyor. İşte o kuşun hikayesi…

Hatay’da Ebabil kuşu bulundu
Hatay’da Ebabil kuşu bulundu

'ın Kırıkhan ilçesinde Cemil Karaman isimli vatandaş motosiklet ile yolda giderken farklı bir tür olduğunu düşündüğü kuşu alarak evine getirdi. Kuşun Fil suresinin anlattığı ve bir çok dini hikayeye konu olan olduğunu tespit eden Karaman, kuşa evinde bakıyor.

Hatay’da Ebabil kuşu bulundu

Cemil Karaman, Ebabil kuşunu yolun ortasında gördüğünü belirterek, "Motosikletle yolda giderken yolun ortasında bir kuş gördüm ve durdum. Kuşu yolun ortasından aldım ve baktım bu kuş farklı bir kuş. Havaya attım uçsun diye ama uçamadı." dedi.

Hatay’da Ebabil kuşu bulundu

Karaman, "Ben de bu kuşu eve aldım geldim. şimdi ise kuşa kendi imkanlarımla bakıyorum." diye konuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

Hatay’da Ebabil kuşu bulundu

Çevreye sorduğunda bu kuşun evcil bir kuş olmadığını anlayan Hataylı Karaman " olduğunu söylediler. Yere inmeyen, ömrü havada geçen bir kuşmuş. Ben de çok şaşırdım. Ne yapacağımı bilemiyorum" diyor.

Hatay’da Ebabil kuşu bulundu

, kırlangıçlara göre kanatları daha uzun ve kavisli bir kuş türüdür. Gece-gündüz havada kalır ve uçarken uyurlar. Geceleri gören bir türdür.

Hatay’da Ebabil kuşu bulundu

Yalnızca üreme dönemlerinde yere inip, kayalıklardaki ve yüksek binaların çatılarındaki yuvalarında uyurlar. Sürüler halinde, tiz çığlıklar atarak uçarlar. Ayaklarının üstünde diğer kuşlar gibi dik bir şekilde duramazlar. Türkiye'de ilkbaharda görülmeye başlar, sonbaharda güneye göç ederler.

BİZE ULAŞIN