Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada yüzyıllardan beri uygulanan bir tedavi yöntemi olan hacamata ilgi artıyor. Çok sayıdaki rahatsızlığın hacamatla ağrısız ve yan etkisiz bir şekilde tedavi edildiği biliniyor. Bu yöntemle, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek bedenin normal formuna gelmesi sağlanıyor.

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. , hacamatla çok sayıdaki rahatsızlığın ağrısız ve yan etkisiz bir şekilde tedavi edildiğini söyledi.

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

Doç. Dr. , hacamatı kısaca, "Deri altında birikmiş, vücutta hastalıklara neden olan toksik kanın vakumlanarak dışarı alınması işlemidir" diye tanımladı.

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

Doç. Dr. , sadece hastaların değil sağlıklı kişilerin de yaptırmasının faydalı olacağını belirterek, "Deri altında birikmiş olan kan, kan özelliğini yitirmiş koyu renkli pelte kıvamındadır ve bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkileyerek birçok hastalığa kapı aralamaktadır. Hacamatla bunun önüne geçilir. Hacamat ağrısız, acısız, yatak istirahatsiz, iş gücü kaybı olmadan tatbik olunan bir tedavi metodu olup, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın en kolay yoludur" diye konuştu.

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

"" kelimesinin Arapça "emmek, normal formuna getirmek" anlamlarını taşıdığını belirten Doç. Dr. Koca, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Hacamat uygun zaman dilimlerinde belli aralıklarla usulüne uygun olarak yapılırsa, vücudun dışarıya atamadığı ağır metaller, toksinler, serbest radikaller, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntılar emilerek bedenimizin normal formuna gelmesi sağlanmış olur.

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

Hacamat İslam ülkelerinde çok yaygın olmakla birlikte Avrupa ülkeleri dahil tüm dünyada uygulanan bir tedavi metodudur. Geleneksel olarak ilk çağlarda boynuzla yapılan hacamat, günümüzde cam kupalar veya vakum setleri yardımıyla yapılmaktadır.

Kronik hastalıklara eski usül tedavi

Hacamat için deriyi çizme işlemi hijyenik olması ve tedavi sonrası iz kalma riskini azaltmak için tek kullanımlık steril bistüri ile yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan tüm diğer malzemelerin de, tek kullanımlık olmasına çok dikkat edilmelidir."

BİZE ULAŞIN