Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Magazin gündeminden başlıklar

Magazin gündeminde son 24 saatte neler olduğunu öğrenmek için tıklayınız...

Magazin gündeminden başlıklar

Musa’yı istemiyorum!

Ve Seren Serengil, eşi Musa Aytun’la tüm köprüleri attı! İlk boşanma davalarında hakim, ikiliyi boşamak yerine birlikte psikolojik destek alarak evliliklerini kurtarmalarını istemişti. Serengil, kızı Stephanie’nin Musevi Mezarlığı’nda mezarının açılması sırasında yaşadıklarından sonra, eski eşiyle biraraya gelemeyeceğine karar verdi. Ünlü sanatçının avukatı, geçtiğimiz günlerde görülen ikinci davada şu itirazı yaptı: “Yaşanan son olaylar müvekkilimin psikolojisini bozmuştur. Bu sebeple eşi Musa Aytun’la biraraya gelmeyi istememektedir. Psikolojik desteği, eşiyle ayrı ayrı almalarını talep ediyoruz.”

Magazin gündeminden başlıklar

Seda Sayan yine çok tartışılacak

Seda Sayan, bu sabah yayınlanan programını 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olması nedeniyle Atatürk'e ayırdı. Konuklarını misafir ettiği koltuklara Atatürk'ün balmumundan yapılan heykelini koyan Seda Sayan, bu davranışıyla yine eleştiri oklarının hedefi olacak.

İŞTE OLAY VİDEO...

Magazin gündeminden başlıklar

Sevgilisiyle annesini tanıştırıp onayı almış

Dokuz yıldır ciddi bir ilişkisi olmayan, olanları da annesi Nurten Öztürk'ten veto yediği için hemen bitiren Beyazıt Öztürk, sonunda gönlünün prensesini buldu! Ünlü şovmen Beyaz, özel hayatındaki sessizliğini sunucu Tanem Sivar ile bozdu. Geçen cuma günü yayınlanan Beyaz Şov'da ilişkisini kabul ederek yeni aşkı Tanem'e selam göndermeyi de ihmal etmeyen Beyaz'ın cumartesi günü sevgilisini dostlarıyla tanıştırmak için Zekeriyaköy'deki evinde bir davet verdiğini duydum.

GECE YARISINA KADAR SOHBET ETMİŞLER
Beyaz'ın 50'ye yakın dostunun katıldığı davette medyatik olarak Demet Akbağ ile Cem Davran varmış. Ancak Beyaz, çok önemli birini daha davet etmiş; o da annesi Nurten Öztürk. Annesine olan düşkünlüğüyle tanınan Beyaz, sevgilisi Tanem ile annesini tanıştırmak istemiş. Herhalde annesinin ne tepki vereceğini bilemediği için böyle kalabalık bir davette onları tanıştırmayı uygun bulmuş. Nurten Hanım da 21.30'da davete gelmiş. Orada olan bir arkadaşımın söylediğine göre Beyaz'ın annesi ile sevgilisi arasında gayet sıcak bir karşılaşma yaşanmış. 01.00'de biten davet boyunca Nurten Hanım ile Tanem neredeyse hep beraberlermiş. Oğlunun magazin camiasından uzak bir isimle evlenmesini isteyen Nurten Hanım, Tanem'i çok sevmiş. 41 yaşındaki ana kuzusu Beyaz, Tanem'i annesiyle tanıştırıp ve de sevdirdiğine göre, bence Beyaz çok yakında nikah masasına oturur!!! (BÜLENT CANKURT)

Magazin gündeminden başlıklar

Hastane icraya verdi kızı mirasını reddetti

Geçen yıl 78 yaşında hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Gazanfer Özcan'ın 29 bin lira tutan hastane masrafı için icra takibi başlatıldığı ortaya çıktı. Özcan'ın kızı Fulya Ündüz'ün, borçtan kurtulmak için reddi mirasta bulunduğu belirtildi. İcra takibine itiraz eden eşi Gönül Ülkü ise, "Evimi satıyorum, önümüzdeki hafta borçlar ödenecek" dedi. Televizyonlarda canlandırdığı "Hüsnü Kuruntu" ve "Tahsin Bey" tiplemesiyle tanınan "Devlet Sanatçısı" unvanlı Gazanfer Özcan, yıllarca seyirciyle buluştuğu Şişli'deki tiyatrosunu borçları nedeniyle kapattı. Ardından kalp yetmezliği tanısıyla 27 Ocak 2009'da hastaneye yattı. Bir buçuk ay hastanede kalan Özcan, 17 Şubat 2009'da vefat etti. İstanbul 6. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne sunulan veraset ilamında Özcan'ın mirasçıları olarak tespit edilen eşi Gönül Özcan ile kızı Fulya Ündüz'e, Medeni Kanuna göre borçları da intikal ettirildi. Özcan'ın borçlarına hastane masrafları da eklendi. Hastane yetkilileri, aradan bir yıl geçtiği halde parayı ödemeyen iki mirasçıya 5 Mart'ta noterden ihtarname çekti.

İCRA-İNKAR TAZMİNATI DA İSTEDİ
Sanatçının eşi ve kızı, borcu yine ödemeyince hastane, Şişli 5. İcra Müdürlüğü kanalıyla icra takibi başlattı. Evine icra kağıdı gelen Fulya Ündüz, Beykoz Sulh Hukuk Mahkemesi'nden aldığı 30 Temmuz 2009 tarihli reddi miras kararını, İcra Dairesi'ne göndererek borca itiraz etti. Eşi Gönül Ülkü de gerekçe göstermeden "Borcum yok" diye itirazda bulundu. Hastane avukatları, takibin devam etmesi için Emine Gönül Özcan'a alacak davası açtı. Dava dilekçesinde, "Babasının mirasını reddettiğine dair mahkeme kararını icra müdürlüğüne gönderen Fulya Ündüz'e herhangi bir alacak davası açılmamıştır. Emine Gönül Özcan ise tedavi giderinin ödenmemesi üzerine başlatılan icra takibine haksız ve kötü niyetli olarak itiraz etmiştir. Davalı Özcan'dan alacağımızın tahsili ile yüzde 40 icra- inkar tazminatına hükmedilmesini talep ediyoruz" denildi.

"EVİMİ SATIYORUM"
Eşinin ölümünün ardından başlayan süreçte kimseden destek görmediğini belirten Gönül Ülkü, "Borcumuz önümüzdeki hafta ödenecek. Ben, birtakım şeylerle karşı karşıya kaldım. Hepsini birden yapamadığım için biraz ertelendi. Evimi satıyorum" dedi. Son döneme borçlarla uğraştığı için pek ortaya çıkmadığını belirten Ülkü, sağlığının iyi olduğunu söyledi. Ülkü, kızı Fulya Ündüz'ün reddi mirasta bulunduğuna ilişkin soruya da "Avukatı reddi miras yapması gerektiğini söylemişti. Yaptılar" yanıtını verdi.

VERGİ BORCUNDAN TİYATROSUNU KAPATMIŞTI
1962 yılında Emine Gönül Özcan'la (Gönül Ülkü) evlenen Gazanfer Özcan, Şişli'de 'Gönül Ülkü- Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nu kurdu. Çok sayıda sinema filminde de rol alan Gazanfer Özcan, 1998'de Kültür Bakanlığı tarafından "Devlet Sanatçısı" unvanıyla ödüllendirildi. Özcan, vefatından bir süre önce yüklü miktardaki borçları nedeniyle tiyatrosunu kapatmak zorunda kaldı.

Magazin gündeminden başlıklar

Bu ülkede acımdan ölecek miyim!

Önce şöhretini, ardından da parasını kaybeden bir dönemin 'Bayan Bacak' lakaplı sanatçısı Serpil Örümcer'i görenler gözlerine inanamıyor. Maddi sıkıntılar yaşayan, kızı ve torunlarıyla birlikte hayatta kalmaya calışan Örümcer, ünlü isimlerin kendisine yardım eli uzatmamasına da isyan ediyor.

STAND VERDİLER, MAL YOK
Haftada bir gün Unkapanı'nda bulunan bir kilisenin temizlik işlerini yapan Örümcer, kendisi adına düzenlenmek istenen yardım gecesine hiçbir ünlü ismin sahip çıkmamasına çok üzüldüğünü belirtti. Örümcer, "Bugün tepedeki kimse, 'bunlar benim başıma gelmez' diye düşünmesin. Hayat sürprizlerle dolu. Kimin başına ne geleceği belli değil. Ben de böyle olmak istemezdim" dedi. Bakırköy Belediyesi'nin kendisine çarşı içinde ücretsiz stand verdiğini açıklayan ve "Allah, Bakırköy Belediyesi'nden razı olsun" diyen Örümcer sözlerini şöyle sürdürdü: "Satış yapayım diye stand verdiler ama param yok ki mal alayım. Bu ülkede acımdan ölecek miyim!"

ÖRÜMCER'İN HAZİN HİKAYESİ
1970'li yıllarda 'Bayan Bacak' olarak ün salan Serpil Örümcer ilk evliliğini, 'Samanyolu' şarkısıyla meşhur olan Berkant'la yapmış; Fulya adında bir kızı olmuştu. Örümcer, annesinin baskıları ve eşinin alkol düşkünlüğü nedeniyle Berkant'tan boşanmış ve ikinci evliliğini 1989 yılında yapmıştı. Bu sırada cilt kanserine yakalanan ve tüm mal varlığını tedavisi için harcayan sanatçı, eşinden de boşanmış, Doğu Anadolu'da sahneye çıkmaya başlamıştı. Batman'da üçüncü evliliğini yapan ancak eve kapatılıp aylarca eşinden işkence gören Ömürcer'i buradan, polise gelen bir ihbar telefonu kurtarmıştı.

Magazin gündeminden başlıklar

Megastar'a bağlılık yemini

Önceki gün verilen Kral TV Video Müzik Ödülleri'ne Tarkan damga vurdu. Hayranlarının açtığı pankart, LED ekrandaki görüntüsü ve dansçılarıyla Megastar bir kez daha 'bu alemin kralı benim' dedi.

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri, önceki akşam Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Birbirinden ünlü isimlerin katıldığı ödül törenini Tarkan açtı. Megastar gecede yeni şarkısı 'Sevdanın Son Vuruşu'nu söyledi. Tarkan sahneye çıktığında şarkısı için hazırlanan single kapağı, arkasındaki LED ekrana yansıtıldı. Tarkan, şarkısını da tezahüratlar ve dansçıları eşliğinde dinleyiciyle birlikte söyledi. Öte yandan Tarkan'ın sahne önündeki hayranları, "Kenetlenmişiz asil benliğine altın harflerde yazılısın gönlümüze" yazılı bir pankart açtılar. Sanatçı, şarkısını bitirdikten sonra hayranlarına ve salondakilere gösterdikleri ilgiden dolayı "Hepinize teşekkür ederim" diyerek sahneden indi. Tören boyunca İbrahim Tatlıses ve Ajda Pekkan da sahneye çıktı.

maNga'YA CANLI BAĞLANTI
Eurovision'da Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanan maNga üyeleri de, geceye, konser verdikleri Denizli'den yapılan canlı bağlantıyla katıldı. Grubun solisti Ferman Akgül yaptığı konuşmada, "Orada olmayı çok isterdik. Bu anı bize yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ederiz" dedi. Grup üyeleri, ardından Eurovision şarkıları 'We Could Be Same'i söyleyerek, hem Denizli'deki dinleyiciyi hem de ödül törenindeki konukları coşturdu. Gecede Sıla ve Mustafa Ceceli de, iki ayrı dalda ödül alarak, bu yılki törenlere adlarını yazdırmayı başardı.

GECEDEN NOTLAR
'En İyi Kadın Sanatçı Ödülü' Ajda Pekkan'a verildi. Ödülü Kenan Doğulu dizlerinin üzerine çökerek Pekkan'a uzattı. Şebnem Ferah gelmedi ama hayranları ellerinde dev Ferah posterleriyle salondaydı. 'Ezel'in müziklerini yapan Toygar Işıklı ödülünü alırken, "Büyük emek sarf ederek güzel işler yapıyorum. 'Ezel'in müziklerini yaptığım için mutluyum" dedi. Ödül alan Gülben Ergen ve Serdar Ortaç törene katılmadı. Bu yıl ödül törenine centilmenlik hakimdi. Ödül alamayan şarkıcılar, ödül alanları alkış yağmuruna tuttu. Halit Kıvanç ve Erkan Yolaç, 'Radyoda En Çok Çalan Şarkı' kategorisinde ödül vermek için sahneye çıktı. Konuşmaların ardından tüm davetliler ayağa kalkarak ikiliyi alkışladı.

Magazin gündeminden başlıklar

Kavga sonrası el ele

Geçen hafta eski erkek arkadaşları Volkan Hacıgümüş ve Sertaç Akkaya’nın kavga etmesiyle gündeme oturan Yıldız Asyalı, basın toplantısına Sertaç Akkaya ile katıldı. ‘Evcilik Oyunu’ programında da evli bir çifti oynayan Asyalı ile Akkaya toplantıdan el ele ayrıldı. Asyalı, yarışmaya ‘Arkadaşça’ adlı şarkı ile katılacak.

BİZE ULAŞIN