Osman Demirci: “HDP’nin Hedefi Yüzde 20”

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Osman Demirci: “HDP’nin Gaziantep Hedefi Yüzde 20”
Seçim çalışmalarını ilçe ve STK ziyaretleriyle sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili aday adayı Osman Demirci, Gaziantep hedeflerinin yüzde 20 olduğunu ileri sürdü.
HDP Nizip İlçe Teşkilatı’na yaptığı ziyaret sonrası bir açıklama yapan Osman Demirci, Halkların Demokratik Partisi olarak tamamen halka yönelik bir siyaset yürüttükleri için tüm ilçe teşkilatlarını ve partili arkadaşlarını ziyaret ettiğini söyledi. Osman Demirci, “Çalışmalar hakkında bilgiler alarak, beraber çalışma metotlarını tartışıyoruz. Biliyorsunuz önümüzdeki seçim süreci Türkiye’nin gelecekteki demokratik, özgür, eşit bir siyaset değişimi veya geçmişe dönük yeni kapalı bir rejim sisteminin yaşayacağı bir toplum olma yolunda, halkımızla kucaklaşıyoruz, partimizi ve hareketi anlatıyoruz. Umarız seçim sürecinde Türkiye demokrasisi kazanır“ dedi.
HDP’nin, kimsenin ötekileştirilemeyeceği, herkesin farklılıkları ile zenginlik olarak kabul edileceği bir sistemselliğin adı olduğunu ifade eden Demirci, şöyle devam etti:
“Biz biliyoruz ki Etnik temellerde siyaset yapmak yerelleşmeyi beraberinde getirir ve sınırlı kalır. Biz HDP olarak lokalleşmeyi esas alan bir oluşum değiliz. Aksine biz temel aldığımız vizyon ile evrensel düzeyde diyecekleri olan bir partiyiz. Doğrusunu söylemek gerekirse HDP‘yi etnik bir durumda değerlendirmeye kalkmak gerçeklerden uzak bir akıl tutulmasına işaret eder. Nitekim HDP halkların partisidir. Bir halkın ya da zümrenin değil. Biz yükümüzün ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Biliyorsunuz ki, bu ülkede halklar arasında hep suni bariyerler oluşturulmaya çalışıldı. Ama bu sürdürülebilir olmaktan uzak çünkü Anadolu toplumunda bu kötü maya tutmaz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman Demirci: “HDP’nin Gaziantep Hedefi Yüzde 20”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN