Dünya Ebeler Ve Hemşireler Günü Etkinlikleri

Giriş Tarihi: 13.5.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 14.5.2015 00:47
Dünya Ebeler Ve Hemşireler Günü Etkinlikleri
Sağlık Müdürlüğü, Dünya Ebe ve Hemşireler Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi.
Sabah saatlerinde Demokrasi Meydanı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan etkinlikler, Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda verilen kahvaltıyla devam etti. Kahvaltıya, Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr.Cahide Elif Orhan, müdür yardımcıları ile ebe ve hemşireler katıldı.
Programda, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Aladağ, “Ebe ve hemşirelik mesleğinin kutsal meslekler olduğunu, sağlık camiasının her parçasıyla önem arz ettiğini ve bütünlük içerisinde hizmet verdiğini dile getirerek, bu zor aynı zamanda onurlu mesleği yerine getiren tüm ebe ve hemşirelerimizin günlerini kutluyorum” dedi.
İl Sağlık Müdür vekili Uzm. Dr. Cahide Elif Orhan ise, “İnsana saygı ve sevgi anlayışıyla insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin özverili bir şekilde mesleğini icra eden değerli ebe ve hemşirelerimizin günlerini kutluyor; gösterdikleri fedakârlıklar için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kahvaltı sonrasında tüm ebe ve hemşirelere Vali Yardımcısı Uğur Aladağ ve Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Cahide Elif Orhan tarafından gül dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Ebeler Ve Hemşireler Günü Etkinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN