Adli Tıp'tan katile kötü haber geldi

Giriş Tarihi: 6.2.2013

Adana'da kendisine boşanma davası açan eşini öldüren Mehmet Köseoğlu'na İstanbul Adli Tıp Kurumu Genel Kurulu'ndan kötü haber geldi. Kurul, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunu bildirdi

Adana'da kendisine boşanma davası açan eşi Ezgi Köseoğlu'nu (22) öldürdükten sonra kaçan ve Özel Harekât polislerinin yaptığı operasyonla yakalanan Mehmet Köseoğlu'nun (31) ömür boyu hapis istemi ile yargılanmasına devam edildi. Hakkında 2 ayrı cezai ehliyet raporu bulunduğu için Adli Tıp Genel Kurulu'na gönderilen sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu bildirildi.

ÇELİŞKİLİ İFADELER
Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam eden tutuklu Mehmet Köseoğlu ilk duruşmada "Planladım, tasarladım, öldürdüm" demişti. Salonun boşaltılmasını ve tek başına yargılanmak istediğini söyleyen sanık, "Kalabalık üzerime geliyor. Savunma yapamıyorum. Daralıyorum. İsteyerek bir şey yapmadım. Firardayken, başka cinayetler de işledim. "demişti. Boşanmak için dava açan kızının kocası tarafından ölümle tehdit edildiğini belirten Yılmaz Daş, " Barışmaz ise öldüreceğini söylemiş. Deli numarası yapıyor. Akıl sağlığı yerinde. En ağır şekilde cezalandırılsın."diye konuşmuştu. Olaydan sonra Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve İstanbul Adli Tıp Kurumu raporlarında sanığın akıllı olduğu bildirilmişti.

ZANLI AKILLI ÇIKTI
Sanığın avukatı, müvekkilinin Mersin Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2009 yılında "Uyuşturucu ticareti" suçundan yargılandığı ve "Cezai ehliyeti yok" raporu üzerine de ceza verilmediği ve tedavi tedbiri uygulandığını belirterek, İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu'ndan rapor aldırılmasını istedi. Genel kurulun "sanığın suça karşı cezai ehliyeti" tam raporunu mahkemeye gönderdi. Duruşma, savcının mütalaası için ertelendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adli Tıp'tan katile kötü haber geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN