3 aylık Ömer bebeğe katarakt ameliyatı

Giriş Tarihi: 3.3.2013

Gözünde kataraktla dünyaya gelen 3 aylık Ömer Efe Şener'e, Adana Sevgi Göz Merkezi'nde katarakt ameliyatı yapıldı. Özel bir lens kullanacak olan Ömer Efe bu sayede görebilecek

Adana Özel Sevgi Göz Merkezi, sıra dışı bir ameliyata imza attı. Gaziantep'in İslahiye ilçesinden, ailesinin dikkati sayesinde durumu fark edilerek getirilen 3 aylık Ömer Efe Şener'e katarakt operasyonu yapıldı. Minik bebeğin gözlerindeki katarakt, Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Metin Mürşitoğlu'nun gerçekleştirdiği operasyonla alındı.

SADECE IŞIĞA BAKIYORDU

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde restoran işleten Mevlana Şener (34) ile eşi ev hanımı Gönül Şener'in (30) üçüncü çocukları olan Ömer Efe Şener'in sadece ışığa baktığını fark edince bir göz hekimine muayeneye götürdü. Hekimin "Doğuştan katarakt var" demesi üzerine aile internetten doktor arayışına girdi. Adana Özel Sevgi Göz Merkezi'nde daha önce benzer ameliyatlar yapıldığını öğrenen aile hemen yola çıktı.

ÖZEL LENS KULLANACAK
Adana'da yeniden muayene edilen küçük Ömer Efe'ye katarakt ameliyatı yapılmasına karar verildi. Opr. Dr. Metin Mürşitoğlu ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonla küçük bebek sağlığına kavuştu. Opr. Dr. Mürşitoğlu, Ömer Efe'nin gözüne özel lens takacaklarını, 2 yılın ardından yine bir ameliyat yapacaklarını söyledi. Mürşitoğlu, 20 binde bir görülen doğuştan katarakt hastalığının, fotoğraflarda kırmızı göz olmaması ve göz bebeğindeki beyaz lekeler sayesinde fark edilebileceğini, geç kalınırsa, görme kaybına neden olabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 aylık Ömer bebeğe katarakt ameliyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN