Annesinin adı okula verildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Siirt'te annesi Hayriye Gülbaran'ın adını taşıyan okul öncesi eğitim biriminin açılışını yaptı

Giriş Tarihi: 10.3.2013
Siirt'te Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından yaptırılan ve Emine Erdoğan'ın annesi Hayriye Gülbaran'ın adı verilen okul öncesi eğitim biriminin açılışı yapıldı. Yeni Mahallede bulunan 18 Mart İlkokulunun bahçesinde yapılan ve finansmanı Siirtli işadamı Özen Kuzu tarafından sağlanan okul öncesi birimin açılışına gelen Emine Erdoğan'a öğrenciler ve kadınlar sevgi gösterisinde bulundu. Minik çocuklar tarafından karşılanan Emine Erdoğan'a bazı kadınlar ve genç kızlar da baharın müjdecisi olan nergis çiçekleri verdi. Emine Erdoğan yaptığı konuşmada TOGEM katkı yapan hayırsever vatandaşlara teşekkür etti. Erdoğan "Son derece güzel ve samimi niyetlerle yola çıkan TOGEM, bugün sınırları aşarak, gücü yettiğince deyince her haneye, her yoksula, her çocuğa ulaşmaya çalışmaktadır. Kuruluşunda ve sonraki her aşamasında bizzat içinde bulunduğum, yakından takip ettiğim TOGEM in, bu seviyelere gelmiş olmasından çok büyük bir mutluluk duyuyor, çalışmalara katkı sağlayan bütün kardeşlerimle de iftihar ediyorum" dedi.

DUYGULU ANLAR
Kurdele, Emine Erdoğan, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, Vali Ahmet Aydın'ın eşi Arzu Aydın ve birimi yaptıran hayırsever işadamı Özen Kuzu tarafından kesildi. Birimi gezen ve öğrencilere çeşitli hediyeler veren Emine Erdoğan annesinin fotoğrafını görünce duygulu anlar yaşadı. Erdoğan annesinin fotoğraftaki eşarbının kendi kullandığı eşarp olması nedeniyle duygulandığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesinin adı okula verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN