Cezası az bulunan sanığa 25 yıl hapis

Adana'da çocuklarının gözü önünde gayri resmi eşini bıçaklayarak öldüren ve 13 yıl ceza alan katil koca yeniden yargılandı ve 25 yıl hapisle cezalandırıldı

Giriş Tarihi: 2.4.2013
Adana'da 2010 yılında çocuklarıyla birlikte sofrada tartıştığı gayri resmi eşi Mukaddes Topval'ı 27 bıçak darbesiyle öldüren Musa Tunç (30) "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapse mahkum edilmişti. Tunç'un cezası eşinin 'O… çocuğu, ailen gibi şerefsizin' sözleri ve iyi hali nedeni ile 13 yıl 4 aya indirilmişti. Yargıtay kararı 'O… çocuğu' lafının haksız tahrik oluşturmayacağı gerekçesiyle bozdu. Yeniden yargılanan sanık 25 yıl hapse mahkum edildi.

27 BIÇAK DARBESİ

Olay, 23 Ağustos 2010'da Gülbahçesi Mahallesi'nde meydana gelmişti. Musa Tunç, Diyarbakır'da iş bulamayınca eşi ve 2 çocuğunu da alarak Adana'ya geldi. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle çift arasında tartışma yaşanıyordu. Karı-koca arasında sofrada 6 yaşındaki kızı M.'nin ayranı dökmesi yüzünden yine tartışma çıktı. Anne çocuğa 'O… çocuğu' diye bağırdı. Öfkelenen koca eşini 27 bıçak darbesiyle öldürdü. Sanık haksız tahrik indiriminden ve iyi halden dolayı 13 yıl hapisle cezalandırıldı. Yargıtay, kararı bozdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezası az bulunan sanığa 25 yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN