Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te seçim heyecanı

Gaziantep Sanayi Odası ve Ticaret Odası'nda yönetim belirlendi. GSO'da Adil Konukoğlu yeniden seçilirken, GTO'da Eyüp Bartık başkan oldu

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yeniden görevine seçildi. Tek liste ile gidilen seçim sonucunda Adil Sani Konukoğlu başkanlığında yeni Yönetim Kurulu, Meclis üyelerinin tamamının oyunu aldı. Meclis Başkanlığı'na ise Mustafa Topçuoğlu getirildi. Gaziantep Ticaret Odası'nda (GTO) ise Eyüp Bartık Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Yener de Meclis Başkanı seçildi.

KADINLAR İLK KEZ GİRDİ

Bu seçimde, 1989 yılında kurulan GSO tarihinde ilkler yaşandı. Ferhan Sağım, Perihan Çöçelli ve Melike Yüksel, Meclis'e seçilen ilk kadın üyeler oldu. Ferhan Sağım ilk kadın yönetim kurulu üyesi de seçilerek bir ilke imza attı. Bu arada, hem Meclis hem de yönetim kurulu yeni seçilen isimlerle birlikte yüzde 50 oranında yenilendi. GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, "Meclisimizde yüzde 50 oranında değişim oldu. En güzel tarafı ilk defa meclise 3 hanım arkadaşımız girdi. Bundan çok mutluyuz, çok memnun olduk" dedi.

BARTIK BİR OYLA KAZANDI

Gaziantep Ticaret Odası'nda (GTO) ise Yönetim Kurulu Başkanlığı yarışını Eyüp Bartık kazanırken, Meclis Başkanlığı seçiminde Ali Yener galip geldi. GTO Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Bilal Kara, Rıdvan Köksüzer, Ali Bayram Sarıca, Salih Eruslu, Ömer Kadayıfçı, Reis Reisoğlu, Mehmet Işık, Ali Değer, Uğur Acıoğlu, ve Mustafa Bozgeyik seçildi. 46 meclis üyesinin oyunu alarak rakibine karşı bir oy farkla kazanan Eyüp Bartık, sonuçların açıklanmasının ardından tebrikleri kabul etti. Seçimin galibinin GTO olduğunu söyleyen Bartık, "Çok güzel bir gün geçti. Bundan sonra GTO'yu daha ileriye taşıyacağız. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te seçim heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN