Kıyıkent Evleri İşçi fabrikası gibi

Adana'da Seyhan Belediyesi'nin yaptığı Kıyıkent Evleri'nin bir yılda hak sahiplerine teslim edilmesi için günde farklı branşlarda bin işçi çalışıyor

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Adana'nın ilk kentsel dönüşümü olan Kıyıkent Evleri'nin inşasında her gün farklı branşlarda bin işçi çalışıyor. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Barış ve İsmet Paşa mahallelerinde Ekim 2012'de temeli atılan 'Kıyıkent Evleri'nin birinci etap birinci kısmında inşa edilecek olan bin 400 konutun yapım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini açıkladı.

OKUL GÖREVİ GÖRÜYOR

Tamamlandığında 10 bin yeni konutun inşa edilmiş olacağı projenin bu alanda hizmet üretmek isteyen diğer belediyeler için bir 'okul' görevi üstlendiğini belirten Başkan Öztürk, sürat ve proje uygulaması anlamında pek çok belediyenin Seyhan'ın 'Kıyıkent Evleri'ni örnek aldığını söyledi. Öztürk, "Adanalılara dünya standartlarında yeşillikler içerisinde modern konutlar inşa ediyoruz" dedi.

"SEYHAN'I YENİLİYORUZ"
Başbakan Erdoğan'ın "Kentsel dönüşüm insanı yücelten bir projedir" prensibini kendilerine ilke edindiklerini dile getiren Belediye Başkanı Azim Öztürk, "Sayın Başbakanımızdan aldığımız bu talimatı Adana'da hakkıyla yerine getirmenin haklı gururunu taşıyoruz. Plansız ve salaş yapılaşmanın bulunduğu bölgelerde kentsel dönüşüm çalışması yapıp Seyhan'ı yeniliyoruz" diye konuştu.

EKİM 2013'TE

Adana'da kentsel dönüşümün gerçekleştirildiği ilk projenin Barış ve İsmet Paşa mahallelerindeki çalışma olduğunu söyleyen Öztürk, "10 bin konutluk projede birinci etap birinci kısımda temeli atılan bin 400 konut inşaatı, farklı branşlarda her gün bin işçinin aralıksız çalışmasıyla bir yıl içinde tamamlanacak. Ekim 2013'te hak sahipleri konutlarına yerleşecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyıkent Evleri İşçi fabrikası gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN